V kempu U Věže vás čeká lákavý program a řada doprovodných akcí. „Na tuhle akci se pokaždé moc těším! Je to asi tím místem, super areálem, nebo snad vynikajícím zázemím pro kapely i fanoušky, možná dobrým jídlem a pitím,“ uvádí za kapelu Dymytry rocker Proth. Headlinery jsou skupiny Arakain a Škwor, tradičně výborné vystoupení se očekává také od Dymytry či Limetalu. Těšit se můžete i na Viléma Čoka, Krucipüsk, Dogu, Komunál nebo Traktor. Festival zahájí v pátek od 16 hodin skupina Anarchia. Konečnou tečkou za festivalem pak bude vystoupení kapely Rimortis.

Malíř Císařovský vystavuje v horách

Vrchlabí - Tomáš Císařovský patří k umělcům, jejichž dílo je respektované a sledované. Velký ohlas vzbudil jeho cyklus portrétů českých potomků šlechticů nazvaný Bez koní, který nebyl k portrétovaným nijak milosrdný, přesto skončil v jejich soukromých sbírkách. Podobně pracoval s fenoménem návštěvníků uměleckých vernisáží. Nyní vystavuje ve vrchlabské Galerii Morzin. Lidé se na Císařovského výběrovou tvorbu, která je nazvaná Úmysl a trochu náhoda, mohou těšit do 29. července.

Vášnivé tango v jičínské lodžii

Jičín - V barokním areálu Valdštejnské lodžie se během léta můžete občerstvit nejen v kavárně Café Loggie, ale především hudbou a tancem. Ve čtvrtek čeká návštěvníky památky argentinské tango s Patricií & Javierem Antar. Přijďte si zatančit tango pod vedením zkušených lektorů, od 17.30 do 19.00 hodin proběhne lekce, od 19.00 do 21.00 hodin tančírna. V pátek sem můžete dorazit na Zabelov Group (CZ/BLR) – minimal-trip-ambient běloruského akordeonisty a českého bubeníka.