Každý vzdělaný člověk ví, že Ježibaba z Perníkové chaloupky děti nejí. To je jenom pomluva, že chtěla sníst Jeníčka a Mařenku. Bránila jen svůj majetek a oheň v peci zapálila dle pradávného moudra: Kdo lže a krade, do pekla se hrabe! Ohnivou cestou.

Ježibaba má ráda prasečí, a tak v den svého probuzení ze zimního spánku, v kterém snila od Silvestra, připravila pro sebe a návštěvíky Perníkové chaloupky vepřové hody v útulně U všech čertů.

Kdy se paní Ježibaba narodila doopravdy, nikdo s určitostí neví. Podle délky vousů a jiných příznaků lze usuzovat, že je jí již více než 750 let. Narozeniny oslaví vesele tak jako dříve a s kulatým razítkem… Přijďte se přesvědčit. Uvidíte stovky krásných perníků, mistrovsky zdobených i vytlačovaných do dřevěných forem. Paní Ježibaba se na svůj velký den pečlivě připravila a dětem i dospělým bude předvádět své umění.

Muzeum perníku a celá Perníková chaloupka jsou provozovány zcela bez příspěvků z veřejných zdrojů (nedostávají ani korunu od obce Ráby, ani od města Pardubic, ani od Pardubického kraje a od státu). Rozvíjí se díky návštěvníkům a zákazníkům, kteří v ní čerpají služby a kupují perníčky. (šm)