„Dvě velká pódia postupně rozezní například Tomáš Klus, Miro Žbirka, Mandrage, No Name, Monkey Business, Wanastowi Vjecy či Divokej Bill," informovala náš Deník za pořadatele akce Martina Chvojka Reková. „Fanoušci se mohou těšit také na Visací zámek, Rytmuse, Vypsanou fiXu, UDG, Adama Mišíka nebo Dilated," sdělila Martina Chvojka Reková.

Sobotní program
STAGE A11.30 – 12.00 DILATED
13.00 – 14.00 TOMÁŠ KLUS
15.00 – 16.00 MANDRAGE
17.00 – 18.00 DIVOKEJ BILL
19.00 – 20.00 MIRO ŽBIRKA
21 – 22 MONKEY BUSINESS
23 – 24 WANASTOWI VJECY

STAGE B12.00 – 13.00 NO NAME
14.00 – 15.00 UDG
16.00 – 17.00 ADAM MIŠÍK
18.00 – 19.00 RYTMUS
20.00 – 21.00 VYPSANÁ FIXA
22.00 – 23.00 VISACÍ ZÁMEK

Příjemný bonus

Tradičním příjemným bonusem pro návštěvníky festivalu bude i tentokrát možnost prohlédnout si zdarma hradní prostory. „Pro všechny zájemce je zajištěna také kyvadlová autobusová doprava. Pod Kunětickou horu bude jezdit ze železniční stanice Stéblová a zpět," dodala Martina Chvojka Reková.

Jednou z domén středověkých hradů ovšem také je, že jejich stavitelé nepočítali s motorovými vozidly. Proto je dobré se připravit na to, že s automobilem budete mít problém zaparkovat. Kolem Kunětické hory to po dobu festivalu znamená částečné zneprůjezdnění okolních silnic.

„Řidiči musí počítat s tím, že komunikace vedoucí od obce Ráby ke Kunětické hoře bude jednosměrná. Opačným směrem může jet pouze hromadná doprava a vozidla záchranných složek. Stejně tak se řidiči dostanou jen jedním směrem od Kunětické hory do Hradiště na Písku k restauraci U Nouzů. I zde platí výše zmíněná výjimka," poznamenala mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Řidiči by měli dbát pokynů policistů i směrových cedulí. Je to doslova v jejich zájmu. Neposlušné totiž může čekat i odtah.

„Co se týká parkování po stranách přilehlých místních komunikací, s ním by návštěvníci počítat neměli. Vezmeme-li v úvahu, že je doba žní, kdy po silnicích jezdí velké pracovní stroje, zúžení i jednosměrné silnice by mohly být pro zemědělce velký problém. Budou-li zaparkovaná vozidla bránit provozu, mohla by být odtažena," důrazně upozornila mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Nezapomínejte ani na střízlivost, ať už jste řidič nebo cyklista. Při pohybu ve vozovce dbejte vlastní bezpečnosti, nepodceňujte reflexní doplňky nebo osvětlení a hlavně – pamatujte na to, že automobil by kvůli zlodějům neměl sloužit jako sklad cenných věcí.