Již tradičně se sjíždějí do perníkové chaloupky u Pardubic v tento svátek malí i velcí návštěvníci, aby si během Svatováclavské tlačenice perníku sami mohli zkusit vyrobit staročeský perníček z dřevěných forem – třeba právě ten s motivem českého knížete.

Po celý den budou mít příchozí možnost nejen nakoupit u řemeslných stánků a seznámit se s ukázkou tradičního zdobení perníčků, ale také navštívit prodejní výstavu perníkového zvířectva, která se vloni setkala s velkým úspěchem.

Zatímco vloni byla vyvrcholením dne korunovace mistra perníkáře Pavla Janoše za krále perníku (korunu na hlavu mu posadil světoznámý fotograf Jan Saudek), letos král perníku představí zlato z Pardubic a pardubické zlato. Při této události nebudou chybět zajímaví hosté.

Až do 16.30 hodin bude možné začít prohlídku expozic muzea perníku s perníkářskou dílnou ježibaby a v medovém ráji obdivovat více než tisíc perníků z různých koutů republiky.

Mlsné jazýčky si přijdou na své v Otesánkově mlsárně v prvním patře perníkové chaloupky, kde je také Červená karkulka. Pokud návštěvníky „přepadne“ hlad a žízeň, pošlou je do útulny a občerstvovny ke Všem čertům – je to blíž než do Prčic (hned pod terasou).

Perníková chaloupka v Rábech pod hradem Kunětická Hora u Pardubic se těší na návštěvu dětí a jejich rodičů, a to za každého počasí. (šm)