Holandský jazzový virtuos Anton Goudsmit s formací Masterclass vystoupí za pár dní na hradeckém několikadenním žánrového festivalu Jazz Goes To Town.

Podle organizátorů půjde i o unikátní možnost pro studenty hry na kytaru všech žánrů setkat se s touto hvězdou nizozemské jazzové kytary a získat inspiraci pro svůj vlastní hudební rozvoj.

„Kytarista Anton Goudsmit je bezesporu nejvýraznějším  nizozemským jazzovým kytaristou současnosti. Jeho hra je technicky brilantní a stylově všestranná, přitom jí však neschází „živočišný" náboj a rocková hutnost," stojí v oficiální tiskové zprávě festivalu JGTT.

Goudsmit je ovšem také vůdčí postavou a kytaristou dvou progresivních jazzových formací The Ploctones a New Cool Collective. Jeho úsilí bylo oceněno před několika lety. V roce 2010 obdržel prestižní VPRO/Boy Edgar Prize jako jazzová osobnost roku. Loňské album NewRotterdam Jazz Orchestra Meets Anton Goudsmit bylo kritiky a širokou veřejností přijato výborně. Dokonce se mu dostalo nominace na prestižní Edison Jazz Award.

Rezervace nutná

Zájemci o tuto takzvanou "kytarovou dílnu" výjimečné osobnosti musí však vstupenky řešit s dostatečným předstihem.

Vystoupení Antona Goudsmita a Masterclass se bude konat od 14 hodin v sobotu 22. října ve Studiu Divadla Drak. Cena vstupenky je 300 či 700 korun včetně ubytování. Volných míst je zatím dostatek.

Vstupenky na jednotlivé festivalové večery si zájemci mohou rezervovat a zakoupit v prodejní síti Ticketstream na více než 500 prodejních místech v celé České republice. Na hlavní dny je možné si vstupenky zakoupit v kině Bio Central, v hudebním klubu Náplavka café & music bar. Dále pak je k dispozici i rezervace v elektronické formě na internetové stránce: info@jgtt.cz.

Jazz v garážích
Hradec Králové - Nadcházejí festival Jazz Goes To Town ve svém programu nabídne i unikátní koncertní místo.
Britské jazzové hvězdy Sons Of Kemet, propojující jazz a africkou hudbu, vystoupí v nočních hodinách 22. října v prostorech Novákových garáží.
„Sons Of Kemet čerpají inspiraci z tradiční karibské a západoafrické hudby, etiopského jazzu, dubu a funku. Zdvojené bicí spolu s basovými linkami tuby vytváří hustě protkané groovy, do kterých vstupuje saxofon s nezvykle vedenými melodiemi, dodávající kapele hypnotickou uhrančivost. Jejich koncerty mají euforickou a transovní atmosféru. Jejich hudba v sobě má oheň," stojí v oficiálním programu festivalu.
Industriální „jeviště" bývalé autodílny bude pro veřejnost tak zpřístupněno pouze pro tuto jedinečnou festivalovou příležitost.
Závěrečný koncert jazzového festivalu rozhodně stojí za to navštívit, jak kvůli hudební produkci samotné, tak pro neopakovatelnosti prostředí samotného.