Inscenace Labyrint světa a ráj srdce bude na programu Divadla Drak pouze pět týdnů – do 17. dubna. Pro veřejnost se odehraje  jedenáct  představení.

Výjimečný interaktivní projekt v režii slovenského režiséra Ondro Spišáka a scénografa Tomáše Žižky se bude odehrávat po celém Divadle Drak i v budově sousedního Labyrintu. „Diváci budou procházet prostory divadla a potkávat jednotlivé stavy.  Všechny složky příběhu mezi s sebou interagují, takže příběh se divákům poskládá postupně ze střípků. Přímého či násilného vtažení do samotného děje se ale diváci bát nemusí. Budou v roli poutníků – pozorovatelů dění," říká dramaturgyně hradeckého Divadla Drak Dominika Špalková.

Hudbu k připravovanému projektu složila kapela Dva, která již s Divadlem Drak spolupracovala v roce 2013 na inscenaci Poslední trik Georgese Méliése.

S hosty

„Na vzniku inscenace pracuje celkem osmatřicet lidí. Vedle herců ze stálého souboru Divadla Drak se v Labyrintu objeví i řada hostů, například Jiří Kohout, bývalý člen hereckého souboru Draku a v současnosti spolupracovník Cirk La Putyka. Jiří Kniha, který v Hradci působil s divadlem Dno a v Klicperově divadle a dnes hraje mimo jiné v Divadle Na zábradlí v Praze. Brněnský herec Jano Sedal, známý z HaDivadla či z inscenací divadla Vosto5 Pérák a Dechovka. A v neposlední řadě v roli Fortuny slovinský režisér a herec Matija Solce," říká režisér Ondro Spišák.

K projektu vznikl i speciální blog www.labyrintsvetaarajsrdce.net, který informuje o zkoušení a proměně Divadla Drak formou časosběrného dokumentu.   (bk, fri)