Charisma je pojem, kterému by geniální moravský jazzman Laďa Kerndl mohl dělat reklamu. Jeho hlas je výjimečný, jeho projev nezapomenutelný a jeho osud velmi složitý. Procestoval všechna moře i oceány světa a několikrát stál také na samé hranici smrti. Prožil toho dost na to, aby jeho optimismus a aura byly uvěřitelné.

Jako doma
Laďa Kerndl vystoupí zítra večer spolu se svojí doprovodnou kapelou Jazz Friends Band ve Filharmonii Hradec Králové, aby svému věrnému hradeckému publiku popřál krásné Vánoce, a to v rytmu swingu, světových evergreenů a vánočních koled ve svém zbrusu novém (před)vá〜nočním pořadu.
Letos třiašedesátiletý jazzman a swingový mág je přes svoji velkou vytíženost v Hradci Králové velmi častým hostem. Letos v květnu během svého jarního vystoupení na Masarykově náměstí dokonce řekl: „Cítím se v Hradci jako doma!“

Dědictví
Nepříliš známým detailem života Ladi Kerndla je fakt, že vedle koncertování a účinkování v muzikálu Zpívání v dešti stíhá také šéfovat Spolku nepřátel smutku a přátel jazzu, který je dědictvím po jeho otci Václavovi. „Můj táta jej založil před pětasedmdesáti lety jako recesní Spolek nepřátel smutku,“ říká Laďa Kerndl k nečekanému dědictví. „Před několika lety jsem ve starých dokumentech objevil zakládací listinu a rozhodl se v tradici pokračovat s tím, že jsem dal spolku do vínku ještě lásku k jazzu.“

Spolek dnes sdružuje kolem dvou set členů, především moravských muzikantů, kumštýřů a podnikatelů (nechybí mezi nimi například legenda české jazzové kytary Milan Kašuba.)

Společně se snaží vyhánět smutky z duší jak vlastních, tak těch dětských zejména v domovech, ústavech a nemocnicích.