Oblíbený letní parket ve Výravě otevřel sezonu o posledním květnovém víkendu a od zítřka rozjíždí téměř čtyřměsíční šňůru koncertů pod širým nebem. Program letního parketu potěší každou generaci: mladou i tu střední a starší, která si určitě nenechá ujít vystoupení několika nestárnoucích hvězd českého hudebního nebe.

Sobotní večer

Už zítra bude zdejší pódium se zastřešeným hledištěm patřit nestárnoucí východočeské formaci Komunál a kapelám Seven a Aleš Brichta Band.

„Tyto formace mají mezi návštěvníky výravského parketu spoustu skalních příznivců. Věřím, že jim uděláme hned v první červnovou sobotu radost," říká o zítřejším večeru provozovatel letního parketu ve Výravě Petr Hrubý.

Stálice

V pátek 15. června do Výravy zamíří především střední generace: tak trochu vzpomínkou bude dvojkoncert Věry Špinarové se skupinou Adama Pavlíka a  Karla Kahovce s kapelou George & Beatovens.

„Legendám bude patřit i jeden ze srpnových večerů na letním parketu," pokračuje Petr Hrubý. „V pátek desátého u nás přivítáme Václava Neckáře, který v poslední době zažívá neskutečný comeback, a Petra Spáleného s Miluškou Voborníkovou a Apollem."

Revival v červenci

Letošní program Ve Výravě se neobejde bez tradičního festiválku revivalových kapel. Prázdninovým návštěvníkům ve dnech 6. a 7. července seskupení z celé České republiky nabídnou muziku Ozzyho Osbourna, AC/DC, Deep Purple nebo Robbieho Williamse.

V programu, který se uzavře až pátek 14. září, se během práznin představí také osvědčené české a slovenské kapely Tublatanka, Turbo, Support Lesbiens, Wohnout, Monkey Business a J. A. R., Šum svistu s Danem Nekonečným, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, Chinaski, Mandrage a mnoho dalších.

Návštěvníkům letního parketu ve Výravě jsou i letos s dispozici svozové autobusy. Jejich jízdní řády, zastávky a rozšířené trasy najdete na www.vyrava-letniparket.cz.   (f)