Konal se o uplynulém víkendu 6. a 7. ledna v prostorách královéhradeckého Úřadu práce ve Wonkově ulici. Sešel se tu hojný počet lidí se zájmem o cestování. Povídali si, radili a dozvídali se o cestovatelských novinkách, které přineslo uplynulé období. Ti, kteří se neměli možnost sejít například na Silvestra v hradeckých městských lesích na Hradečnici U Vlka, se setkali právě tady.

Pro zpestření sobotního programu se s velkým ohlasem uskutečnil v královéhradeckém Kraftu na Slezském předměstí kytarový koncert písničkáře a šoumena Jana Řepky. Den před tím propojil tento muzikant, aniž by věděl, co se mu povede, společně se svojí kolegyní muzikantkou Eliškou Sýkorovou, Hradec Králové a Pardubice. V pardubické Zámecké kavárně totiž společně uspořádali na pozvání Jana Zilvara úspěšný písničkový pořad s projekcí o cyklocestování po Slovensku. 

"Mám velkou radost z toho, když tady opět po roce vidím stejné tváře lidí, kteří mají náš festival rádi a čekají rok na to, až se opět uskuteční. Je řada lidí, kteří mají o tento způsob cestování zájem. Na druhou stranu je hodně těch, kteří chtějí promítat a mají pěkné cestovatelské zážitky pro diváky. Těší mě, že Honza Řepka, pozval v pátek v Pardubicích lidi sem do Hradce a pokusil se tak propojit obě města," řekl Martin Stiller.

Eva Ženíšková