Rozhovor

Jak hodnotíte letošní koncertní sezonu ve Výravě?
Před sezonou jsme očekávali úbytek návštěvníků z důvodu přetrvávající krize. K našemu překvapení můžeme na konci konstatovat opak.

Už připravujete dramaturgii příštího ročníku?
Ano, pár koncertů na sezonu 2012, kdy oslavíme 15.ročník, je již domluvených.

Jaký koncert se letos mimořádně povedl?
S velkým ohlasem se setkal i podle počtu návštěvníků koncert skupin Nightwork, Kryštof a tradičně dvojkoncert Harlej a Komunál

Kdo bývá návštěvníkem Výravy. Jezdí i lidé z dálky?
Převážná většina je určitě z východních Čech, ale kolikrát nás překvapí, z jaké dálky si k nám návštěvníci najdou cestu: například z Prahy, Znojma nebo Jihlavy a z mnoha jiných části republiky.

Kolik času zabere příprava sezony?
Program sestavuji již nyní a uzavírám ho koncem března.Tato práce obnáší spousty telefonátů a osobních jednání jak s manažery skupin, tak i s partnery. Také údržba a příprava areálu na novou sezonu zabere dost času.

Na základě jakého klíče vybíráte kapely?
Převážná většina kapel se k nám vrací na základě úspěšných koncertů v minulých letech. Skupiny vybírám podle toho, abych oslovil co nejširší okruh posluchačů, takže se u nás střídají interpreti více žánrů. Snažím se program zpestřit i novými tvářemi na hudební scéně jako například letos v případě Tomáše Kluse.

Čím je podle vás areál ve Výravě ojedinělý?
Myslím si, že tahle otázka není pro mě, na to se spíš zeptejte lidí, kteří se k nám rádi vracejí. Touto cestou bych jim rád poděkoval.