Akce plná muziky spojená s oslavami jara a studentstva nabídne příští rok mnoho nového. „Premiérově připravujeme projekt s názvem Nábřeží studentů, při kterém hradecké vysoké školy představí poutavou formou svůj obor pro eventuální uchazeče. Chybět nebude ani oblíbená akce Hradec na bruslích i Majáles pro nejmenší," řekl mluvčí Majálesu Robert Přinesdomů.

Přípravy na devátý ročník začaly už v prosinci. Začátkem měsíce pořadatelé mimo jiné spustili na svých webových stránkách takzvanou majálesovou abecedu, která trvala až do neděle 21. prosince.

Majálesová abeceda

Její smysl byl velmi prostý. Každý den pořadatelé na webu odtajnili jméno zpěváka či kapely, ve kterém záměrně vynechali písmenka. Pozorný hudební fanoušek však rychle odhalil, jaký že interpret to v Hradci na jaře rozbalí.

Po několikadenním „abecedování" je už teď jasné, že ani příští rok nebudou chybět stálice české hudební scény. Opět totiž dorazí oblíbení Chinaski, Tomáš Klus, Michal Hrůza, kapela Mandrage, Vypsaná fixa, Inekafe, Skyline nebo Wohnout.

Pořadatelé rovněž potvrdili, že se pro příští rok loučí s revolučními elektronickými náramky a velký comeback tak slaví tradiční vstupenky, které do konce ledna seženete za 299 korun.

Koho chcete příště na pódiu?

Program příštího Majálesu ležel letos tak trochu na samotných návštěvnících. V anketě totiž mohli i „obyčejní smrtelníci" hlasovali o nejžádanější kapelu, kterou si přejí na Majálesu vidět a slyšet. A zájem byl velký, zúčastnilo se téměř sedm tisíc lidí. Přední příčky obsadily očekávané české hudební taháky jako jsou Chinaski, Kryštof, Tomáš Klus, Mandrage nebo MIG 21. Zatím je jisté, že alespoň některým se jejich přání určitě vyplní. Ostatním nezbývá, než nepřestávat klikat na majálesovou abecedu. Poslední jméno organizátoři odhalí zlatou adventní neděli.

(zum, lh)