Diashow uvede cestovatel a fotograf Loew také v Hradci Králové - právě v pondělí 30. ledna od 18 hodin v Adalbertinu. Během multimediálních živě komentovaných projekcí vypráví Loew svůj dobrodružný příběh plný krásných fotografií a nevšedních zážitků z „ostrova svobody". Termíny všech diashow, fotografie i cestopis najdete na internetových stránkách autora (viz výše).

Kuba je fantastická země. Unikát, co se jinde nevidí. V prostředí tropického Karibiku tu žijí nádherní lidé ve světě, který jako by vypadl z historického, mírně apokalyptického filmu. Duch místa - genius loci - je doslova omamný. V kulisách rozpadajících se měst zní temperamentní a podmanivé rytmy. Mezitím se jaksi mimochodem a rezignovaně stojí fronty na chleba, vejce či mléko. Nebo se čeká na rozhrkaný náklaďák, který tu slouží místo autobusu.

„Chci vás tímto pozvat na nejmodernější multimediální show, tvořenou stovkami fotek, hudbou, filmovými záběry, ale především mým živým vyprávěním," uzavírá pozvánku cestovatel Martin Loew. Kompletní program celého diashow turné „Kuba - ostrov na rozcestí dějin" najdete na internetové stránce www.promitani.cz/kuba/.