„Pardubice mám ráda. Občas tu hostujeme v divadle a natočila jsem zde svůj vůbec první film,“ konstatovala herečka Martina Hudečková, která zavítala do města perníku v doprovodu svého současného přítele, režiséra Juraje Herze. Společně zamířili do Pardubického letního kina Pernštejn.

V Tyršových sadech se oba zúčastnili slavnostní projekce nového hororu slavného tvůrce s názvem T.M.A., která byla k vidění v městském parku nedaleko centra Pardubic zcela zdarma.

„Letní kino je moje láska od malička. Je to absolutně zvláštní fenomén, který má svou specifickou atmosféru,“ sdělila Martina Hudečková.
Ta pěla na provozovatele Pardubického letního kina Pernštejn jen samé chvály. „Tento projekt, kdy lidé mohli po celou dobu prázdnin spatřit atraktivní filmy, mi přišel jako absolutně ojedinělý. Navíc byl neuvěřitelně organizátorsky zvládnutý. Chtěla bych říct, že mi to přijde záslužné, ale to myslím, že není úplně ideální slovo, to mi přijde, jako když člověk sbírá třeba sběr, ale je to zkrátka krásný počin,“ pokračovala známá herečka a dabérka.

„Jestli do letního kina patří nějaké filmy, tak si myslím, že to jsou veselohry a právě horory,“ podotkla absolventka pražské konzervatoře, která svůj hlas v dabingu propůjčila například René Zellweger (Deník Bridget Jonesové), Helen Hunt (Vějíř lady Windermerové) či představitelce Baby v Hříšném tanci.

„Jak poměrně často dabuji, tak horor vnímám nejčastěji právě přes dabing. Za opravdový horor pokládám psychické týrání nebo manipulaci lidmi, nebo zajetí určitých vzpomínek, z nichž se člověk nemůže vymanit. Pokud něco z toho daný film obsahuje, tak je to podle mého názoru skutečný horor,“ prohlásila Martina Hudečková.

„Ale když někdy vidím, jak někoho v nějakém hororu honí naddimenzovaná plyšová včela a všichni pak dvě hodiny prchají tunelem a křičí o pomoc, tak to beru spíše jako legraci,“ nechala se slyšet známá herečka a dabérka, jež byla třináct let členkou souboru Divadla Jiřího Wolkera, následně působila v pražské Redutě nebo v divadle Skelet Pavla Trávníčka a hostovala také v Divadle bez zábradlí.

V současné době účinkuje též v pražském Divadle Palace v inscenacích Divadelní komedie, Nejšťastnější ze tří, Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete? či Druhá kapitola.