Na sobotu 17. září, kdy se uskuteční jejich hlavní program v Šimkových sadech, pořadatelé připravili celodenní směs lákadel pro každého.

Program začne na Ulrichově náměstí po desáté hodině dopolední krojovaným průvodem, kterého se na cestě před Masarykovo náměstí do Šimkových sadů tradičně zúčastní i pardubická jízdní policie. Během dopoledne pak ožije všech šest stanovišť v Šimkových sadech, která budou patřit koncertům, soutěžím, moderovaným pořadům, dobrému jídlu a pití i sportovním kláním.

Premiéra

Novinkou v programu letošních dožínek bude Mediální scéna, kterou společně připravují Český rozhlas Hradec Králové a Deník. Moderátor Miroslav Vaňura tady přivítá od jedenácti hodin řadu hostů. Po úvodním vystoupení taneční skupiny T-Bass autorky rozhlasových pořadů o životním stylu Šarm, Vaříme s Habadějem a Hobby Lada Klokočníková, Zdena Kabourková a Jana Tomková představí pravidelné hosty poraden, návrhářku Jitku Šedovou, šéfkuchaře Jaroslava Runštuka a zahradního rádce Josefa Hrstku. Po dvanácté hodině si zájemci budou moci vyzkoušet s instruktorkami Centra nových sportů sport bosu a po třinácté hodině je připraven koncert Jakuba Smolíka. Další velmi atraktivní disciplínou bude exhibice na U rampě, kterou předvede tým mistra světa ve freestyle BMX Jana Valenty. Součástí zábavného odpoledne bude křest a autogramiáda knihy Hubneme s Šarmem a vyhodnocení letní soutěže s názvem Do pedálů s Habadějem.

Lokomotiva

Stovky příznivců má v Hradci Králové už řadu let kapela Lokomotiva Petra Vondráčka, která je mimo jiné pravidelným hostem mediálního plesu v Kongresovém centru Aldis. Letos vystoupí také na dožínkách a společně s legendární kapelou Schovanky bude patrně nejznámějším hostem programu.

Pro celou rodinu

V Šimkových sadech během dlouhé dožínkové soboty nebude chybět ani tradiční slovenský folklor zdobený pravými haluškami, pečínkou, ovčími sýry a slivovicí, ocenění nejlepších krajských zemědělců a potravinářů, vyhlášení výsledků soutěže Potravinář roku a Regionální potravina a akce s názvem Barevný den plný her s ekologickým zaměřením.

Pořadatelé osmého ročníku Královéhradeckých krajských dožínek očekávají až třicet tisíc návštěvníků.