Hudba skupiny pod vedením saxofonisty, flétnisty a skladatele Mike Fletchera se vyznačuje jak náladotvornou lyrikou, tak i lehce dobrodružným duchem mírné improvizace. Jejich skladby vždy vychází ze základního motivu, který hudebníci společně rozvíjejí a prohlubují.

Debutové album britsko-polského tria s názvem Nick Of Time z roku 2014 vydal prestižní britský label Slam Productions a hudební kritici ho přijali vesměs s velkým nadšením. Ústřední postava tria Mike Fletcher pochází z Birminghamu a kromě vlastního tria vede ansámbly jako je Different Trane Nonet nebo dvanáctičlenný Mike Fletcher Jazz Orchestra. Od roku 2013 je také sólistou European Jazz Orchestra, mezinárodního bigbandu, který je tvořen nejtalentovanějšími evropskými hudebníky ve věku mezi 18 až 30 lety.

Mike Fletcher
Trio (GB/PL)

Mike Fletcher • C-Melody saxofon, příčná flétna
Olie Brice • kontrabas
Tymek Jozwiak • bicí

Fletcherových mimořádných hráčských schopností si povšiml i legendární britský saxofonista a improvizátor Paul Dunmall, který ho přizval do svého sextetu, a špičkový americký bubeník Tony Bianco, který Fletchera angažoval do svého Utoma Quartetu.

Na festivalu Jazz Goes to Town vystoupí jeden z nejtalentovanějších mladých evropských jazzmanů Mike Fletcher se svým triem poprvé. Poslechnout si ho můžete přijít ve čtvrtek 15. října od 18 hodin do kina Bio Centrál. Vstupenky na festival jsou již nyní k dispozici prostřednictvím prodejního a rezervačního portálu hkpoint.cz. Více informací o Jazz Goes to Town a jeho kompletní program naleznete na webových stránkách www.jgtt.cz.

Tomáš Kulhánek