Jeden z nejlepších a také nejobsazovanějších českých divadelních a filmových herců se tentokrát představí v další výrazné poloze: jako vypravěč.

Přijde i Kocourek


Jeho one man show nese název Cestou necestou. Miroslav Donutil svým příznivcům, kteří si málokdy nechají možnost setkat se s jeho humorem a výjimečným vypravěčským talentem, nabídne nejednu historku ze svých cest za posluchači a diváky, z bujarého mládí v Brně i ze zahraničních výprav.
V žádném případě nebudou chybět vzpomínky na nesmrtelného brněnského Frantu Kocourka a na spolupráci i večírky s hereckými kolegy a přáteli.
Součástí představení Cestou necestou budou také písničky z filmů a divadelních představení, ve kterých Miroslav Donutil hrál: například z Balady pro banditu nebo z pořadu Písničky z provázku.

Fakta

Miroslav Donutil se narodil 7. února 1951 v Třebíči. Jedním z oficálních ocenění, kterých se mu dostalo za jeho filmové herectví, je Český lev za vedlejší mužskou roli ve filmu Pasti, pasti, pastičky (1998, kdo viděl, nikdy nezapomene). Miroslav Donutil dodnes tvrdí, že herectví na brněnské JAMU vystudoval především proto, aby se nemusel zabývat matematikou, nicméně pravdou je, že herectví má v genech po svých předcích. Jeho rodiče byli ochotníky a dědeček byl vynikajícím a nadšeným vypravěčem. Miroslav Donutil je členem činohry souboru pražského Národního divadla.

Jeho zatím poslední filmovou rolí Miroslava Donutila je nesnesitelný Cyril v Románu pro muže, životní divadelní rolí je pak s největší pravděpodobností Trufaldino v Goldoniho hře Sluha dvou pánů, kterou s obrovským úspěchem uvádí pražské Národní divadlo.

(fri)