Show s podtitulem Léto 2007 tentokrát přinesla nejen tradiční nabídku předváděcích mol, ale také několik překvapení.

Tím nejnápadnějším byli jednoznačně hradečtí hokejisté v roli manekýnů. „Proč ne? Máme výstavní těla, proč je neukázat?“ shodli se chlapi jako hory, kteří své vypracované svaly většinou ukrývají pod mohutnou sportovní výstrojí. Humor jim vydržel i na mole. S velkým úspěchem u převážně dámského publika předvedli i velmi sporé kreace spodního prádla.

Většinu modelů samozřejmě „odchodily“ krásné slečny. Informací, které si z pohledu na molo publikum odneslo, nebylo málo. Především: léto bude podle všech módních předpovědí nahaté. Sukně se vyšplhaly vysoko nad kolena a kalhoty někdy ještě výš – budou se nosit šortky, které si právem zaslouží označení mikro. Po letech vysloveně sportovní a ležérní módy se na výsluní vrací ženský, dámský, přímo romantický styl. A džíny rozhodně neumřely, jen jsou užší než vloni. Pokud jde o barvy, budou veselé a pastelkové.

Pohled na modely i modelky trochu vyděsil dámy s konfekční velikostí 38 a výš. V rozporu s občasnými výkřiky světových módních domů stále zůstává očividnou pravdou, že co je velmi, ale velmi štíhlé, to je krásné. Důkazem byly ostatně i dvě známé české módní ikony, které spolu s Vlastimilem Korcem přehlídku moderovaly – Gábina Partyšová a Eva Aichmajerová. (Vlasta Korec, muž s menší než malou dávkou sexappealu, přijel místo Tomáše Krejčíře, který se zranil a pak poctivě léčil kvůli tréninku na Bailando.)

Agentura Daniela Models tradičně přispívá penězi ze vstupného hradecké fakultní nemocnici. Šek na téměř 105 tisíc korun tentokrát patří oddělení dětské chirurgie a traumatologie. Na této částce se podíleli také hokejisté a sponzorské firmy.