Knížka:

Někde v ložnici mi leží už delší dobu román Láska za časů cholery Gabriela Garcíi Márqueze, nějak se k ní ale nemůžu dostat. Nejčastěji se ale s oblibou vracím k Třetímu přání od Roberta Fulghuma. Četl jsem ho na Krétě, kde se z větší části odehrává jeden z dílů a našel podle ní i údajně nejstarší olivovník na světě. Kniha je bohužel už tak „očtená“, že se téměř rozpadla.

Muzika:

Kromě metalu a dechovky poslouchám téměř všechno. Poslední dobou si ale ujíždím na dvou soundtracích k filmům Motocyklové deníky a Buena Vista Social Club. Když vím, že nikdo neposlouchá, tak se odvážu a zpívám při nich taky. Před pár lety jsem byl několik týdnů v Jižní Americe a nějak mi to zůstalo pod kůží.

Film:

Žasnul jsem u dokumentu Skici Franka Gehryho, je to o architektovi, který postavil mimo jiné pražský Tančící dům. Architektův přítel, jímž je režisér Sydney Pollack, který se o architekturu moc nezajímal, natočil velmi zajímavý a otevřený snímek. Když vidíte, jak vzniká model budoucího muzea pomocí stříbrného papíru, obyčejných nůžek a izolepy, zůstává vám rozum stát. Nejste ale sami, i Pollack to tak vnímal.“