Pořádání akcí, ať už Muže roku nebo Nej sestřičky a dalších, však prý Davidu Novotnému dávat pořádně zabrat. Za jediným večerem totiž stojí kupa práce během celého roku. A tak si třiatřicetiletý Náchoďák trochu oddechl alespoň o Vánocích.

Jak hodnotíte rok s třináctkou na konci?
Byl velice hektický, ale nakonec povedený. Na východě Čech se mi vloni povedlo uspořádat okolo patnácti akcí, ať už to byl Večer pro dobrou věc, Muž roku, Den dobrých skutků, Nej sestřička, adventní koncerty… Hodnotím rok kladně také proto, že se povedlo přivítat tady zahraniční návštěvu, kterou byla „královna" Mary Reynolds a muž světa Ali Hammoud. Oba, ač jsou hvězdami světového showbyznysu, ukázali i místní lidem, jak jsou milí, příjemní, přívětiví, na nic si nehrají.

Na co se připravujete v novém roce?
Příští rok chystám opět řadu už tradičních akcí. Muž roku však bude slavit patnácté narozeniny, proto si myslím, že si zaslouží daleko větší show. Nyní vyjednáváme o prostoru, o místě konání. Každopádně by akce měla zůstat v Náchodě. Uvidíme však, v jakém rozsahu a kde bude nakonec probíhat, měla by to však být velká show. Nyní záleží na jednáních. Je opět domluveno, že přiletí Muž světa. No a z nejbližších akcí plánuji na 28. března Večer pro dobrou věc v divadle v Jaroměři. Opět jej bude uvádět Eva Decastelo s Martinem Zachem. Vystoupí tam Jan Přeučil, Eva Hrušková, Lívie Kuchařová, Vlastík Harapes a řada dalších osobností, takže by to měl být opět krásný večer.

Už letos jste zmiňoval, že Vám nabízí pořádání Muže roku v Praze. Stále takové nabídky existují? Mohl by se Muž roku opravdu přestěhovat?
Bylo na mě velmi tlačeno, aby se Muž roku odstěhoval do Prahy. Jsem však patriot Náchoda a rád bych tady akci ponechal. Došlo tedy k domluvě, že 15. ročník bude jiný, třeba v jiném prostředí nebo to bude jinak připravená show, ale Muž roku zůstane v Náchodě. Nabídky, abych akci odstěhoval do Prahy, však stále jsou. Argumentují, že by tam přišlo více lidí, daleko více celebrit, za ubytování by se neplatilo tolik a divadlo by mi tam nechali zadarmo, těch aspektů je celá řada. Také televizní stanice na mě tlačí, protože by to pro ně bylo jednodušší. Když to však člověk tady dělá takovou dobu, tak chci, aby to v Náchodě ještě zůstalo.

Z některých vítězů Muže roku jsou i osobnosti, které jsou vidět v reklamách, televizích či vystupují i v zahraničí. Máte o nich přehled?
Úspěšný je Martin Gardavský, Muž roku 2010 a 2. nejkrásnější Muž světa. Třeba on hodně cestuje, dělá řadu reklam. Loňský Muž roku po úspěchu v Jakartě, kde se stal nejkrásnějším Evropanem, nyní odlétá na tři měsíce do Jakarty, kde má připravenu řadu zakázek v modelingu. Jsem se skoro všemi vítězi v kontaktu. Je fajn sledovat, jak se mění, mají rodiny a jednomu z nich už bude skoro čtyřicet let. Celkem touto soutěží prošlo už 142 finalistů.

V čem se změnil první a poslední ročník?
Když jsem začínal s Mužem roku, tak první ročník byl spíše regionální. V současné době už vlastním tři zahraniční licence na mezinárodní soutěže. Také je ve světě ohlas, že Česká republika má krásné a i inteligentní muže. Samozřejmě jezdí ke mně i známější tváře a je to daleko profesionálnější. Už to zahrnuje scénu na pódiu i určitý koncept celého večera, aby mohl být odvysílán televizí. Také jsem rád, že akce má podporu města Náchoda a starosta Jan Birke podporuje tyto akce, což je i velká pomoc.

Mohou se již pánové přihlašovat?
Určitě. Stačí vyplnit přihlášku na internetových stránkách www.muzroku.cz, poté se jim už ozveme. Budu rád, kdyby se do finále dostal někdo z Náchodska či Královéhradeckého kraje.

Nej zdravotní sestřička je jeden z dalších projektů. Jak vás tato akce napadla?
Myslím, že zdravotní sestřičky nejsou dostatečně oceněny. Chtěl jsem na to poukázat. Také si myslím, že by mělo dojít k poděkování za jejich náročnou práci. Vloni už se konal pátý ročník a myslím, že akce získává čím dál větší prestiž ve zdravotnické i společenské sféře. Sestřičky si daný víkend užijí. Tento rok proběhne finále v náchodském městském divadle a v Hotelu U Beránka 4. října.

Výtěžek, který se během večerů Vámi pořádaných akcí vybere, putuje na charitní účely. Víte, kolik už se celkově vybralo?
Za těch už 18 let, co akce pořádám, se mi povedlo věnovat na charitativní účely, pro dětské domovy, ústavy a stacionáře zde v regionu určitě pár milionů korun. Jsem rád, že se může pomoci těm, kteří to potřebují. Letos na mě velice zapůsobil příběh Martina Rozuma z Hejtmánkovic, který zůstal na invalidním vozíku a na poslední chvíli, když jsem se o jeho příběhu dočetl, jsme jej zařadili mezi dárce výtěžku adventního koncertu v Broumově a část jsme mu věnovali. Když se ty akce konají tady na Náchodsku, tak je důležité, aby pomoc šla sem do regionu, aby se zde pomáhalo konkrétním lidem nebo stacionářům, hospici či speciálním školám.

Jak jste trávil Vánoce? Říkal jste, že máte za sebou hektický rok, odpočinul jste si tedy?
Vánoce miluju. Dělám si je už na začátku listopadu, i když letos jsem začal trochu později, než se zdobila nákupní centra. Většinou si už na začátku listopadu vždycky vyzdobím byt a pouštím si koledy, protože přeci jenom prosinec je pro mě hektický, protože pořádám řadu adventních koncertů. Vánoce vážně miluju a pro většinu příbuzných a přátel mám nakoupeny dárky už na začátku listopadu. Někdy je zvláštní, když ještě svítí sluníčko a já už hraji koledy. Zvlášť letos se mi to povedlo, že jsem měl otevřená okna a zněla mi z nich koleda Nesem vám noviny. Sousedka se pak divila, co to tam hraje, jestli si někdo nedělá blázny. O samotných vánočních svátcích si pak oddechnu.

Co jste měl k večeři na Štědrý den?
Měl jsem kuřecí řízek a salát. Rybu nemám rád, protože v ní jsou kostičky.

Kde jste trávil Vánoce?
Vánoce jsem trávil v Náchodě s maminkou. Bylo to však takové divoké, protože na Štědrý den skončil bratr v nemocnici, tak jsme měli nakonec večeři pouze s mamkou, večer jsme se pak sešli se strejdou a s tetou. Hned po Štědrém dnu jsem už jel do Prahy, večer jsem šel na vánoční představení v Divadle Na Vinohradech na Hašlera. Na to jsem se těšil, že budu mít klidný večer, že se konečně budu bavit já a nebudu muset bavit jiné. Silvestra jsem trávil v Bruselu, kde jsem si odpočinul, navštívil Atomium či miniatury památek z celé Evropy.

Přibíráte s Vánoci na váze?
Snažím se, aby ne, ale vždycky něco málo přiberu.

Jak shazujete kila?
No, já hubnu stresem. Minulý tok jsem začal jednou týdně chodit do fitcentra, ale to mě po pár měsících přešlo. Dal jsem si pro letošní rok závazek, že zase začnu, proto jsem se už domluvil s trenérem na první hodině.

Co byste popřál čtenářům Deníku ?
Především zdraví, protože člověk, když je nemocný, tak není veselý a šťastný, proto hlavně zdraví. A ať jsme k sobě více vlídnější a pomáháme si navzájem. Taky ať se máme trochu líp.