Dveře kulturních center budou v pátek pro návštěvníky mimořádně otevřeny od 19 hodin do půlnoci.

Za svitu měsíce si tak účastníci druhého ročníku Královéhradecké muzejní noci budou moct prohlédnout stálé i dvě nové výstavy Muzea východních Čech, kde budou připraveny ukázky práce středověké knihařské dílny, noční ohnivé představení před budovou muzea nebo vystoupení vojáků v uniformách rakouské a napoleonské armády.

Svá díla vystaví po setmění také Galerie moderního umění a Galerie Vladimíra Preclíka na Pivovarském náměstí.

Interiéry zpřístupní pro noční návštěvníky i Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky, Zahrádkářské muzeum a Informační centrum Obnovitelné zdroje v budově vodní elektrárny Hučák.

V sobotu se od 19 hodin zapojí do Muzejní noci také Městské muzeum Loreta v Chlumci nad Cidlinou, na jehož nádvoří zahraje skupina Perkelt.

Pro účastníky akce bude v Hradci Králové zavedena bezplatná mimořádná Muzejní linka. Ta bude jezdit od Adalbertina, v jehož blízkosti se nachází Muzeum východních Čech, Galerie moderního umění a Galerie Vladimíra Preclíka. Dalším výstupním místem je zastávka Meliorace, u které je Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky. Poslední zastávka bude v Plotištích u pošty, odkud je možné navštívit Zahrádkářské muzeum.

Linka jezdí od Adalbertina v hodinových intervalech od 19.30 do 23.30 hodin. Na zastávku Meliorace dorazí první jízda v 19.35 hodin, na zastávku Plotiště – pošta v 19.42 hodin a poté každou další hodinu. (lka, mm)