Na Tylově nábřeží se v sobotu 20. srpna uskuteční již 6. ročník svátku keramiky a skla. Od 10 do 18 hodin ožije centrum Hradce Králové ruchem tradiční české tvorby hrnčířských dílen, sklářských a keramických ateliérů.

Také tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů nejen z celé naší země, ale i z partnerského polského Walbrzychu. Chybět nebudou ani ukázky tradičních řemeslných technik. Například Český Krumlov je zastoupen expozicí středověké keramiky.
Východočechy budou zastupovat například výrobci z Horní Radechové, Náchoda, Nového Města, Přelouče, Chrudimi i Hněvčevse, Roudničky či Hořic.

Řemeslníci z Vamberka a Letohradu předvedou podmalbu na skle a sklo ryté. Příjemná atmosféra programu bude navíc doplněna nabídkou občerstvení a lahůdek. Dokreslena bude stylovým hudebním doprovodem.

V dopoledních hodinách se představí folklorní soubory, po poledni zájemci uslyší Dechový orchestr města Hradce Králové a v závěru akce se představí ART Jazz Band. Vstup na akci je jako obvykle zdarma.

(pš)