Na sklonku letních prázdnin uspořádalo hradecké Divadlo Drak působivou prezentaci. Šlo o představení originálního interaktivního projektu s názvem Labyrint Draku – ráj divadla a vzdělávání, který bude určen dětem, studentům, ale i rodinám, které zavítají do Divadla Drak.

„Přijali jsme finanční dar v podobě symbolického šeku v hodnotě 200 tisíc korun, kterého si nesmírně vážíme,“ řekla ředitelka hradeckého Divadla Drak Eliška Finková.

Drak totiž v loňském roce předložil žádost o projekt, který je zaměřený na rozšíření edukativních možností. Částku, kterou poskytla Nadace ČEZ, považují pracovníci Draku za zásadní. „V programu půjde o velmi zábavnou vzdělávací formu pro nejmenší děti. Druhá kategorie je určena pro studenty a dospělé. Program rozšiřujeme i pro rodiny s dětmi,“ doplnila Finková.

Pro organizované skupiny jsou připraveny herecké, výtvarné a hudební workshopy a nový výukový animační program nazvaný „Loutky místo učebnic“. Rodiny s dětmi jistě ocení nové zábavné i poučné pracovní listy, které obdrží zdarma ke vstupence.

Divadlo Drak v nabídce nezapomnělo ani na studenty vysokých škol a dospělé. Ti se mohou průběžně zúčastnit kreativních dílen a seznámit se s projekty soudobého scénického umění.

„V názvu je odkaz na dílo Jana Amose Komenského, protože souhlasíme s jeho přístupem. Projektem chceme oslovit co nejširší věkovou skupinu. Rádi bychom se zaměřili na emocionální a kulturní rozhled. Jde i o podporu kulturní gramotnosti. Proto připravujeme projekt, který, jako součást novinek, bude spuštěn na podzim . Půjde o výukový animační edukativní program určený mateřským a základním školám,“ řekla dramaturgyně Divadla Drak Dominika Špalková. Interaktivní prostory nazvané Labyrint Divadla Drak navštívilo od loňského června přibližně deset tisíc návštěvníků. „Už při vzniku Labyrintu jsme věděli, že objekt nemůže být statický, a že sem musíme vnést pohyb a dynamiku,“ uzavřela ředitelka Eliška Finková, která zároveň pochválila nadaci ČEZ, bez níž by se projekt nemohl uskutečnit.