Velké setkání sběratelů začne v 7 hodin. Jedná se o místo, kde najdete nepřeberné množství filumenie, mincí, bankovek, etiket všeho druhu, odznaků, autogramů, pohlednic a dalších sběratelských oborů. O dvě hodiny později v Malém a Labském sále odstartují Akva - tera - flóra trhy.

Drak se chtěl oženit. Akci vzdá

Hradec Králové - Víkendová dopoledne v královéhradeckém Adalbertinu pravidelně patří divadelním představením pro nejmenší diváky. Na to nejbližší se můžete těšit již v neděli 18. září, kdy se ve Studiu A hraje pohádka s názvem O drakovi. K vidění bude veselá pohádková skládanka čtyř minipříběhů. Hlavní postavou je drak, který se chce ženit, ale při své pouti za nevěstou dojde k závěru, že tento nápad nebyl až tak šťastný, a celou akci vzdá. Pro děti ve věku od čtyř let zahraje Divadýlko z pytlíčku Praha.

Úspěšná komedie Byt na inzerát míří do Hradce

Hradec Králové - Agentura Starman uvede v neděli 18. září od 19 hodin v sále Filharmonie Hradec Králové představení Byt  na inzerát. Varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, přesvědčí expozice hry. Obyvatelky bytu se proto nezávisle   na sobě rozhodnou změnit život a všechny si podají inzerát. Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Čtveřice mužů nejrůznějšího ražení se brzy dostaví, ale jak to tak bývá, zrovna ve chvíli, kdy není doma správná inzerentka. Navíc zkratkovitá řeč inzerátů možnost dorozumění zkomplikuje. Že si nakonec všichni přijdou na své, je nasnadě, i když ne tak, jak si představovali. Úspěšná komedie nabízí pikantnosti, které přitom zvládá s pověstným francouzských šarmem.
Hrají: Adéla Gondíková, Ivana Andrlová, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Martin Zounar, Marcel Vašinka, Zbyšek Pantůček a Filip Tomsa.