Dále zde návštěvníci v sobotu a v neděli uvidí morčata, ovce, malé kozy a terarijní zvířata. Ve spolupráci s klubem Plymutek ČR se koná Memoriál Ladislava Špreňara a Ladislava Mareše. Součástí výstavy je okresní soutěž drůbeže, králíků, holubů a výletků holubů. Po oba víkendové dny je otevřeno od 8 hodin, v sobotu do 17 hodin.

V Trutnově hostí Česko-německé dny

Trutnov - V pátek v 15 hodin odstartují v Trutnově Česko-německé dny. Ty se letos konají u příležitosti 25. výročí založení Společnosti česko-německého porozumění Trutnov – Krkonoše a 10. výročí partnerství mezi městy Lohfelden a Trutnov. Program cílí na všechny věkové kategorie. Pro dospělé je připraveno třeba promítání filmů v kině Vesmír, dnes i zítra ukázky historických fotografií v Muzeu Podkrkonoší nebo kulinářské dobroty z partnerských měst. Děti se mohou těšit třeba na výtvarné dílny.

Vydejte se do středověku

Jičín - Zajímají vás dějiny rodu Lucemburků? Máte chuť se na ně podívat s notnou dávkou humoru a nadhledu? V galerii jičínského muzea právě začíná výstava s názvem Lucemburské opráski. Těšit se můžete na netradiční pojetí osudů této slavné dynastie, která je zde představena atraktivní komiksovou formou. Putovní výstava, jejímiž autory jsou tajemný tvůrce komiksů Jaz a Muzeum města Brna, nabízí kromě historických artefaktů zejména krátké zábavné komiksové příběhy.