Brankář v Biu Central

V úterý od 20 hodin: Snímek Brankář přináší dramatický životní příběh legendárního fotbalisty Manchester City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu. Příběh muže, který miloval fotbal, Anglii a ženu svého života Margaret, a díky svým výjimečným schopnostem a vytrvalosti se dokázal z nenáviděného „nácka“ stát britským národním hrdinou. Bert Trautmann se narodil v Německu v roce 1923 a během války se jako výsadkář aktivně zapojil do bojů. Ke konci války byl zajat britskými vojáky a držen v táboře, kde si všimli jeho talentu. Navzdory počáteční nenávisti fanoušků působil v týmu Manchesteru v letech 1949 až 1964. Zlom v jeho kariéře přišel v roce 1958 ve finále Anglického poháru, kdy pro svůj tým vybojoval vítězství, když dohrál zápas navzdory život ohrožujícímu zranění. On a jeho životní láska Margaret ale musí čelit i dalším ranám osudu. Na film můžete zajít do hradeckého Bia Central v úterý od 10 hodin.

Satchmo uvádí Art Jazz Band

Ve středu od 19 hodin: Hradečtí swingoví veteráni Art Jazz Band. Kapela z Hradce Králové s původním názvem Art Q byla založena v roce 1995 členy královéhradeckých skupin a orchestrů v obsazení kvintetu a od svého počátku se orientovala na hraní mainstreamového a swingového repertoáru. Ve středu zahraje na Letní scéně hradeckého Satchma od 19 hodin.

Rychle a zběsile na plátně Širáku

Ve středu od 20.30 hodin: Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw nabízí akční hvězdy, poslední naděje lidstva, v nelítostné řeži proti žoldákům v čele s geneticky vylepšeným zabijákem. Smrtící virus hrozí vyhubením poloviny světa. Když jde do tuhého, zapojí se i rodina. Film obsahuje lahůdkový souboj rychlých aut. Film promítá Letní kino Širák v Hradci Králové ve středu od 20.30 hodin.

Návraty Ladislava Postupy

V Hradci Králové po celý srpen: Výstava u příležitosti nedožitých 90. narozenin Ladislava Postupy. Ladislav Postupa byl několikrát zařazen mezi fotografy světového významu, jeho díla (na snímku) byla prezentována na mnoha skupinových i samostatných výstavách nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Svými díly je zastoupen v předních českých i světových sbírkách. Zuzana Postupová vychází myšlenkově z tvorby svého manžela. Nekopíruje jej, ale jeho metodu rozvíjí a zpracovává svým specifickým uměleckým způsobem. Marcela Hrochová, Postupova žákyně, nepřevzala jeho myšlenky, ale jeho techniku, něčím se nechala inspirovat, ale její tvorba je jiná, přestože tam něco společného je. Výstava se koná se ve dnech od 1. do 31. srpna v otevírací době Infocentra Hradec Králové na Eliščině nábřeží.