Lidé se mohou těšit na tvořivé aktivity a soutěže pro děti, ochutnávky tradičních i netradičních odrůd brambor, speciality nebo odborné poradenství. Na akci vystoupí odborníci z Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě. V programu návštěvníci zhlédnou Bramborovou pohádku, která v podání vypravěčky D. Šindelářové začíná ve 14.30 hodin.

Na burčák nebo na modely mašinek

Broumov - Areál benediktinského kláštera v Broumově ožije v sobotu od 13 hodin Klášterním Burčáko(Vino)braním. Na návštěvníky čeká ochutnávka od moravských vinařů a z dalších vinoték za doprovodu živé hudby. Vystoupí František Nedvěd ml.

Česká Skalice - Jubilejní desátá výstava vláčků a modelové železnice pokračuje v sobotu od 9 do 17 hodin v prostorách zahrádkářské klubovny v České Skalici. Vystavena budou modelová kolejiště různých měřítek a velikostí.

Hrůza, Perutě, Mig i Šporcl

Jičín - Na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí v rámci pohádkového festivalu během soboty vystoupí Milan Peroutka se skupinou Perutě a roztančí všechny posluchače pop-rocku známými písněmi. Nenechte si ujít ani Hudební perličky Pavla Šporcla před koncertem Michala Hrůzy a kapely Hrůzy. Pop-rockový koncert Jiřího Macháčka se skupinou MIG 21 roztančí Valdštejnovo náměstí před novoroční(kový)m burácením nad městem. Podrobný program dnešního dne na www.pohadka.cz.