Tvorba Islanďanky Solveig Matthildur, která v současné tvorbě působí na berlínské scéně, je prosycená syntetickými beaty současné postklubové scény a nekonečným echem jejího zastřeného vokálu v podobě gradujících skladeb s typickou severskou atmosférou. Podle organizátorů její živé vystoupení slibuje mimořádně esenciální zážitek. Druhý z vystupujících, Last King of Poland, přinese do krajské metropole živé experimentálními sety noisového a ambientního charakteru, kde namísto rapu dostává prostor jeho velký pedalboard obsahující unikátní sestavu efektů a syntezátorů. Prostory kavárny Kraft tak v kulisách Pilnáčkovy továrny poskytnou posluchačům neobvyklý hudební zážitek.

Děti se v muzeu učí o zdravotnictví

Hradec Králové - Hradecké muzeum tento týden přibližuje dětem historii i současnost zdravotnictví. V rámci týdne dětí s muzeem se v pondělí od půl osmé do pěti malí zvědavci od odborníků dozvěděli, jak poskytnout první pomoc. V úterý si budou hrát na bylinkáře a rozpoznávat jedovaté rostliny od těch léčivých. Po zbytek týdne na děti čeká i celodenní návštěva hospitalu Kuks, ale také výlet na Chlum, kde se budou učit o vývoji zdravotnické péče v období válek. Zájemci mohou ve středu v muzeu dokonce přespat.

Chystá se Svatovavřinecká pouť v Bydžově

Nový Bydžov - Široká veřejnost je zvána na tradiční Svatovavřineckou pouť, která se koná o tomto víkendu. Návštěvníci pouti si mohou vybrat mezi pouťovými atrakcemi nebo navštívit některé výstavy, které připravily místní spolky.
Jednu z nich připravil společně spolek chovatelů s klubem kaktusářů. Na výstavě budou k vidění králíci, drůbež, holubi, okrasné ptactvo, hadi, zakrslé kozy, poníci a akvarijní rybičky. Na své si přijdou i milovníci květin – zaujmou je kaktusy, sukulenty, ibišky a jiné. Chybět nebude ani králičí hop, který je velmi oblíbenou podívanou. Pro děti je připravena jízda na konících a oslech.
Srdečně zvou chovatelé a kaktusáři. Otevřeno v sobotu 12. 8. od 8.00 do 17.30 hod. a v neděli 13. 8. od 8.00 do 16.30 hodin v chovatelském areálu za zimním stadionem.