Akce probíhá na několika různých místech a nabídne bohatý program - od lekcí francouzštiny, přes tvůrčí dílny a přednášky až po hudební a filmovou produkci. Na úterý je připraveno hned několik aktivit: ve Studijní a vědecké knihovně se budou od 14.30 hod. připravovat francouzské palačinky, od 16 hod. se tu bude učit francouzsky a od 17 hodin proběhne přednáška o zámku ve Versailles.

Fashion show

Kdo řekl, že staré oblečení se musí vyhazovat? Móda může být přeměňována. Fashion show, která se koná v Literární kavárně v hradecké městské knihovně v úterý od 17 hodin to všem dokáže. Touto akcí chtějí organizátoři ukázat, jak lze použít fantazii na předělání starého oblečení, džín, triček a košil, které bychom jinak už nenosili. Akcí vás provede italská dobrovolnice Serena.

Černý Petr v kině

Ve středu 20. září od půl deváté večer hraje Bio Centrál obnovenou premiéru filmu Miloše Formana Černý Petr. Tento film je druhým celovečerním filmem tohoto režiséra. Digitálně restaurovaná verze snímku Černý Petr, čtyřiapadesát let starého celovečerního debutu Miloše Formana, se vrací na plátna kin.