Vánoční posezení

Bystřice - V pátek za dětmi do Bystřice přijde vzácná a pekelná návštěva - Mikuláš s čertem a andělem. Adventní program je připraven také na sobotu. V bystřické hospodě se chystá vánoční posezení, které začíná v sobotu v 15 hodin. Těšit se můžete na vystoupení dětí z místní MŠ a Velišské školy. Krásné dárky můžete objevit na vánočních trzích.

Outdoorové pecky pustí na Celnici

Malá Úpa - Patnáctý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů doputuje v pátek do Galerie Celnice v Malé Úpě. Je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Promítat se bude v pátek, sobotu a neděli, v blocích 17 - 18.30 a 19 - 20.30 hodin. Vhodná je rezervace.

Současné umění Podkrkonoší

Nová Paka - Slavnostní vernisáž výstavy tvorby osmadvaceti podkrkonošských výtvarníků a výtvarnic se uskuteční v pátek v 16 hodin v malém sále Městského kulturního střediska v Nové Pace. Hudební doprovod zajistí vokální skupina Belle Mama pod vedením Jany Drašarové a kytarista Martin Jindřišek. Výstavu můžete navštívit do úterý 9. ledna 2018.

Tichý půvab betlémů

Nové Město nad Metují - Betlémy řezbáře Zdeňka Farského v novoměstské galerii Zázvorka zvou k vánočnímu klidu a rozjímání.