Dobrodružství na hvězdárně

Digitální planetárium v Hradci Králové tentokrát návštěvníky přenese daleko od ruchu přesvětlených měst. Při pohledu na tisíce hvězd zářících na dokonale temné noční obloze zkusí vyhledat některá zajímavá souhvězdí a planety. S filmem BUŇKA! BUŇKA! BUŇKA! potom podniknou fantastickou a mírně ztřeštěnou cestu k buňkám v lidském těle. Prozkoumají je zevnitř, odhalí tajemství dědičnosti a rozpletou šifru jménem DNA. A při tom všem se i skvěle pobaví, program v hradeckém planetáriu začne ve středu v 19.30 hodin.

Děti představí činnost kroužků

Přijďte se ve středu podívat na vystoupení dětí z kroužků tanečních, hudebních, sportovních. Uvidíte ukázku historického šermu, poslechnete si známé písně, v předsálí si můžete prohlédnout další ukázky z našich kroužků. Celou Akademií bude provázet moderátor Lukáš Mercl. Začátek je v 17 hodin v hradeckém Domě dětí a mládeže v Rautenkrancově ulici.

Bohemian Rhapsody v letním kině

Freddie Mercury. Klučičí mazel, zpěvák od Boha, nepřekonatelný narcis. Freddie Mercury a Queen. Jediné, co je pozoruhodnější než jejich muzika, je jeho příběh. Od založení skupiny až po památný koncert Live Aid v roce 1985. Film, který zlámal v Čechách novodobé divácké rekordy, se bude promítat v hradeckém letním kině Širák ve středu od 21.30 hodin.