V prostoru Na Rynečku na náměstí Svobody naleznete podzimní dílny. Vyrobíte si bramborová tiskátka, jedlé lístečky či zazávodit v holínkách. Na Valdštejnově náměstí vystoupí v pátek v podvečer Sebastian a najdete zde Kavárnu POTMĚ Na farní zahradě bude dětem předčítat Arnošt Goldflam.

Pohádkový les přiblíží život lidí s handicapem

Hradec Králové - Kdo by se nechtěl aspoň na chvíli ocitnout v pohádce a ještě se navíc poučit? V neděli to bude možné na zábavně-vzdělávací akci. Pohádkový les, která bude startovat mezi 11 a 13 hodinou u lesního hřbitova v Malšovicích v Hradci Králové. Pro rodiče s dětmi je připraveno osm stanovišť se zábavnou aktivitou, které přiblíží problematiku různých zdravotních handicapů: sluchové, zrakové, pohybové a mentální postižení a další. U každého stanoviště návštěvníky přivítají pohádkové bytosti, které budou mít děti za úkol poznávat. Konec trasy je u Rytířského hradiště, kde je pro účastníky akce připraveno občerstvení a mnoho zábavných atrakcí - například ukázky hippoterapie a projížďky na koních, malování na obličej či jízda na koloběžkách. Konec akce je plánovaný na 16 hodinu. „Pomozte nám navracet lidem smysluplnost života,“ vzkazují organizátoři z Centra pracovní rehabilitace i partneři akce.

Broďák patří koloběžkářům

Červený Kostelec - V areálu kempu Brodský dnes začíná víkend plný zábavy, soutěží a zajímavých setkání při Celostátním srazu koloběžkářů. Účastníci si mohou vyzkoušet netradičním skoky do vody, musheři předvedou své dovednosti se čtyřnohými tahouny, nebude chybět ani tradiční spanilá jízda a další aktivity. Připraven je i večerní koncert a ohňostroj. Zájemci, kteří nemají vlastní stroj, si mohou koloběžku zapůjčit na místě. Vítáni jsou všichni příznivci, na značce koloběžky nezáleží.

Na Kuksu budou stopovat netopýry

Kuks - Večerní vycházka po Hospitalu Kuks a blízkém okolí čeká v pátek na večerní návštěvníky jedné z nejvýznamnějších východočeských památek. U příležitosti mezinárodní noci pro netopýry se lidé mohou těšit na ukázku detekce netopýřích echolokačních signálů a nárazové sítě pro odchyt zvířat. Od 19.30 hodin tu odborníci provedou rodiče s dětmi, od 22 hodin je pak příležitost i pro ostatní zájemce. Všichni se dozví, kde netopýři žijí, čím se živí, a které druhy žijí v České republice.

Manifestací chtějí říct stop vlkům

Police nad Metují - Proti rozšiřování vlků v CHKO Broumovsko je svolána na páteční podvečer od 18 hodin manifestace u Správy CHKO Broumovsko. Právě zde má totiž dnes začít víkendové školení tzv. Vlčích hlídek, které mají pátrat po stopách a pobytových znacích vlka. Na manifestaci dorazí nejen chovatelé ovcí, kterým vlci způsobují škody ve stádech.