V sobotu se finalistky utkají v městském divadle při devátém ročníku ankety o Batist Nej sestřičku. „Je to společenská akce, při které chci ukázat lidem, že i zdravotní sestřičky jsou soutěživé, společenské a mají rády legraci a zábavu, i když mají velmi náročnou a obětavou práci,“ říká spolupořadatel a autor projektu David Novotný.

Noc vědců ve hvězdárně

Jičín - Noc vědců s podtitulem Mobilita se koná v pátek od 16 hodin v Centru přírodních věd - Hvězdárně Jičín. Akce bude zahájena pozorováním sluneční aktivity dalekohledem v hladině H-alfa a pozorováním slunečních skvrn ve fotosféře přes herschelův hranol. Od 17 hodin bude otevřená nová výstava fotografa Jakuba Müllera, který je autorem krásné fotografie mléčné dráhy nad jičínskou hvězdárnou. V 18 hodin začne přednáška Život ve vesmíru. Poté bude následovat noční pozorování objektů.

Muzeum představí vahařský podnik

Úpice - Slavnostní vernisáží otevře úpické muzeum výstavu Tonava, váhy s tradicí, která je věnovaná jednomu z nejúspěšnějších úpických průmyslových fenoménů - výrobě vah. Návštěvníky provede bohatou historií firmy, nabídne vzpomínky na doby dávno i nedávno minulé. Lidé se mohou těšit také na současné i historické ukázky výroby vahařského řemesla a na dobrodružnou cestu firemní minulostí. Páteční vernisáž začíná tradičně v 17 hodin, výstava bude přístupná až do poloviny listopadu.