Jaroměř - Setkání s Polabskými básníky pořádá ve středu v 17.30 hodin Městská knihovna v Jaroměři. Tentokrát představí Petr Váňa svou sbírku Stromy v ptačím peří a Víťa Klouček sbírku MIhotání. Večer hudebně doprovodí na klarinet Vojtěch Peremský.

Bubnovat budou i na mísu z Tibetu

Vrchlabí - V zajímavý zážitek se může proměnit středeční návštěva sídla Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR ve Vrchlabí. Lidé tu od 15. hodiny dostanou možnost vyzkoušet si bubnování na africké bubny nebo na tibetskou mísu. „Bubnování je skvělý prostředek k uvolnění, navození dobré nálady a nalezení společného rytmu. Přijďte si zkusit zabubnovat na různé nástroje,“ pozvali na netradiční společenské odpoledne pořadatelé. Programem veřejnost provede odbornice na muzikoterapii a učitelka ze základní umělecké školy. Hudební odpoledne ve Slovanské ulici potrvá do 18 hodin.

V Nové Pace jednají o bazénu

Nová Paka - Ve středu se ve vstupní hale novopackého bazénu sejde komise pro bazén. Jednat bude o plánované dostavbě venkovního areálu, která se má uskutečnit do konce příštího roku. O provozu v bazénu, návštěvnosti a hospodaření bude informovat jeho správce Jiří Petr. Packá radnice zároveň připravuje oslavu druhých narozeni bazénu, jak bude party probíhat, o tom poinformuje místostarosta Milan Pospíšil. Komise bude také diskutovat o nabídce podoby reliéfu, kterou vytvořil místní sochař Albert Králíček. Zabývat se bude i případnými stížnostmi na nedostatky zařízení. To už zahájilo prodej permanentek na příští rok.