Přijďte na Pernštýnskou noc s koloritem středověkého rynku, na Roztančené Masarykovo náměstí s přehlídkou  souborů, na posvícenskou besedu na Šrámkově statku v Pileticích, do Klicperova divadla na scénické formy folklóru a na nedělní Rozmlouvání souborů na Zámku v Pardubicích. Věříme, že i vy prožijete prodloužený víkend 7. – 9. června plný radosti a pohody.

V programech festivalu se představí 19 folklórních souborů, například Radost Pardubice, Kvítek a Dupák Hradec Králové, Formani a Sejkorky Slatiňany, Kohoutek a Český lidový soubor Chrudim. Jako hosté vystoupí Soláň Rožnov pod Radhoštěm a Rozsutec Slovensko. Vystoupí i Marien a Trdlo Pardubice a Kantoři Hradec Králové.

Festival bude zahájen v pátek 7. června od 19.30 hodin Pernštýnskou nocí v Pardubicích. Sobotní program se pak uskuteční v Hradci Králové. „Na hradeckém rynku" je název pořadu, který proběhne od 10 hodin na Masarykově náměstí. Jeho součástí bude vystoupení skupiny MARIEN z Pardubic od 10 do 11.30 a hradeckého souboru KANTOŘI od 11.30 do 13 hodin a od 13.30 hodin dětským pořadem „Když jaro zaťuká". Ve 14.30 hodin odstartuje hlavní program „Roztančené náměstí." Další část festivalu bude věnována scénickým formám folkloru v Klicperově divadle.  Závěr hradecké části festivalu bude od 19 hodin na Šrámkově statku v Pileticích.   (jv)