Hry Floriana Zellera diváci znají

„V Klicperově divadle se vůbec poprvé představí divadelníci z Rakouska s inscenací hry Floriana Zellera Pravda v režii režisérky Doris Weiner. Hry tohoto mladého dramatika diváci Klicperova divadla důvěrně znají – v nedávné minulosti jsme totiž uvedli hned dvě ve Studiu Beseda v režii Petra Štindla – Ten třetí a Kdybys umřel. I tato vztahová komedie z prostředí dnešních pětatřicátníků s tématem nevěry a jejího popírání má skvěle vystavěnou formu, bryskní vtipné dialogy a nečekanou pointu," uvedla dramaturgyně hradeckého divadla Jana Slouková.

A o čem rakouská hra vlastně vypráví? Michel a Laurence jsou už léta manželé, stejně jako Michelův nejlepší kamarád Paul a jeho žena Alice. Na začátku hry však v posteli nenajdeme ani jeden z těchto párů, ale tytéž hrdiny ve zcela jiné konstelaci – Michela a Alici. Scházejí se totiž spolu tajně každý měsíc v hotelovém pokoji.

Alice už chce víc, než jen společné tajné chvíle, má dost věčného lhaní a chce manželovi říct pravdu. Ovšem Michel to s pravdou a přiznáním vidí trochu jinak… Je vůbec pravda v partnerském životě podstatná nebo je lépe žít v milosrdné lži?

Kromě rakouských divadelníků bude v pátek v Hradci Králové k vidění také monodrama Psáno do písku, která začíná v 17 hodin ve Studiu Beseda.

„Monodrama je inspirované životem a předčasně ukončenou kariérou výjimečné české herečky a zpěvačky Laďky Kozderkové," řekla Jana Slouková.

Pátek bude dnem Divadla Športniki

Inscenace vychází z knihy Jana Hergeta Laďka Kozderková – Lady muzikál. V roli oslnivé Laďky Kozderkové se představí a všechny její slavné písně za doprovodu klavíru zazpívá Klára Štěpánková.

Pátek bude rovněž dnem česko-slovinského projektu Divadlo Športniki z Mariboru. Hrát budou po celý den v Divadle Drak. Od 15 hodin se představí se hrou Back to Bullerbyn, od 17 hodin začíná inscenace Gagarin!, v 19:30 se můžete těšit na Simply Clever a na závěr se od deseti hodin večer uskuteční koncert skupiny Jahodové děti.