Hlavní postavou dětského představení, v němž nechyběly písničky a interakce s dětmi, byl pejsek Ťaflík a jeho kamarádka myška, která s jeho pomocí objevovala, co jsou vlastně Vánoce. V příběhu se objevovala i další zvířátka – veverka s veverčaty, lední medvídek, tučňák a sob Rudolf. Veverka nejprve učila děti vyrobit ozdobu z oříšku, což si každý mohl prakticky vyzkoušet.

S tučňákem se tancovalo, lední medvídek s maminkou pekli cukroví a sob Rudolf zajišťoval dopravu dárků. A když z oblaku zazněl andělský zpěv, mohlo se začít se slavením, rozdáváním dárků a cukroví. Nikdo domů neodcházel s prázdnou.

Po skončení programu ještě mnozí zůstávali a nadšeně využívali možnosti se na pódiu vyfotit se všemi zvířátky.

I letos věnovalo Centrum Sion volné vstupenky rodinám z hradeckého azylového domu pro matky s dětmi.

Velkou vánoční slavnost připravují dobrovolníci z Centra Sion několik týdnů předem. Na samotné akci pak kromě nich pomáhají i žáci Základní školy Sion J. A. Komenského a v rámci své praxe i studentky pedagogických oborů Střední školy Sion High School.

Slavnost spadá do celoročního projektu „Dětem pro radost", jež je podporován Městem HK, Královéhradeckým krajem, grantem MŠMT a z dobrovolných sbírek.

Kateřina Hegerová