Třetí cestopisná přednáška – digishow Martina Loewa v této sezoně zavede diváky na vrcholky And k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 metrů). Ta je kráskou mezi horami. Vypadá až trošku neskutečně. Téměř ideální kuželovitý tvar s elegantně posazenou bílou ledovou čapkou, která sice vypadá jako drobná dekorace, ale pokrývá prakticky tisíc výškových metrů pod vrcholem.

Cotopaxi je fascinující a lákavá i tím, že její vrchol převyšuje prakticky vše v okolí o dobré dva tisíce metrů, což zaručuje jedinečný výhled z vrcholku, pokud ovšem ten není zahalen bílými mraky. Navíc se jedná o sopku činnou, takže z jejího vrcholového kráteru vystupuje pekelný dým.

Dále návštěvníci cestopisného vyprávění s Martinem Loewem zamíří do vesniček indiánů i do koloniálního města Quito.

Historické centrum Quita představuje jedinečnou a čistou ukázku koloniální architektury a je zařazeno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Quito je krásné a na jihoamerické poměry neobyčejně čisté město s úžasně příjemným klimatem věčného jara.

Ekvádor představuje zemi pro cestovatele zaslíbenou. Na poměrně malém území (Ekvádor má rozlohu jen o něco větší než Velká Británie) najdeme nepřeberné množství krajin a „světů“. Tato země na rovníku představuje vrchol pozemské pestrosti. Její území zasahuje na obě polokoule a setkávají se tu také jiné dva zcela odlišné světy – svět majestátního pohoří And, jehož vrcholky pokrývají ledovce, a tajemný a neproniknutelný svět nížinných džunglí a tropických deštných pralesů.

„Mé putování po Ekvádoru bylo součástí Expedice Aliňahui 2001 – velké cesty do andských zemí Jižní Ameriky,“ uvedl Martin Loew.