Produkty z různých koutů světa se zde budou zapíjet skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády. Nebude chybět ani cooking show, koncerty, loutkové divadlo a další doprovodný program. Součástí akce je Chilli festival Mechov - zahájení chilli sezony na náměstí 5. května, které zájemcům přinese hodně ostré zážitky. Akce začíná v deset hodin a potrvá do 18 hodin, vstup je zdarma.

Výstava představí slavné vily

Výstava „Slavné vily“ představuje na tištěných panelech slavná architektonická díla Královéhradeckého kraje a nabízí seznámení s objekty známých i zapomenutých architektů především počátku 20. století. Vernisáž se koná v pátek v 18.15 hodin v Jiráskově divadle v Novém Bydžově. Vstup je volný.

Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet v Aldisu

Po úspěšných a beznadějně vyprodaných jarních koncertech roku 2018 se pěvkyně Dagmar Pecková, soubor Hradišťan a skupina Spirituál kvintet na prosbu mnoha posluchačů opět spojily. V Hradci Králové vystoupí v sobotu v 19 hodin v Kongresovém centru Aldis. Mimořádné spojení třech výrazných pilířů české hudební scény přinese mimo jiné i zcela nové úpravy známých skladeb.

Noční koloběžkování začne u Stříbrného rybníka

Už třetí ročník oblíbeného Nočního koloběžkování se blíží. Začíná v sobotu po setmění v hradeckých lesích, závodníci s koloběžkami se sejdou u Topsports centrum - půjčovny sportovního vybavení v kempu Stříbrný rybník. Akce nabízí trasy pro děti a jejich rodiče, profesionální závodníky na koloběžkách, koloběžkáře - pohodáře, ale i pro ty, kdo na koloběžce pojedou poprvé. Děti čeká světelná stezka plná úkolů, dospělí si vyberou, zda pojedou „na krev“ nebo „na pohodu“.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník