Výstava potrvá až do 2. května, a návštěvníci mají jedinečnou možnost spatřit 780 trofejí srnců, 53 trofejí jelenů, 43 trofejí muflonů, 9 trofejí daňků či jednu trofej jelena Dybowského. Dále jsou na výstavě k vidění trofeje divočáků, lišek a jezevců – a to v počtu dvou kusů.

„Mimo jiné tam je i velice významná trofej muflona, který byl uloven v honitbě Machov. Jedná se o největšího muflona na světě uloveného ve volné přírodě,“ řekl nám Josef Hašek. Jak dodal, tento světový rekord dostal náchodský region doslova na region světové špice v chovu muflonů.
„Na Náchodsku se mufloni kromě Machovska chovají i v honitbách Náchod – Montace, Peklo, Dobrošov, Turov a Vysoká Srbská. „Chov muflonů na Náchodsku je na dosti vysoké úrovni, jedná se o samé kapitální muflony,“ vysvětlil Josef Hašek.

Výstava loveckých trofejí v rámci okresu se koná pravidelně rok co rok, avšak právě letos byla poprvé umístěna do prostor náchodského zámku. „Ze strany veřejnosti je o výstavu obrovský zájem. Myslím, že i velice působivá atmosféra zámku k tomu moc přispěla,“ uvedl Hašek s tím, že dříve se vystavovalo většinou v různých restauracích.

Výstavu loveckých trofejí si nyní může veřejnost na zámku prohlédnout v rámci prohlídek stálé expozice.