Hradec Králové: Kurz sebeobrany se vždy může hodit. Jeden takový se v Hradci uskuteční tuto sobotu od 13 hodin ve sportovní hale v Třebši. Účastnice se mohou těšit na výuku nejúčinnějšího sebeobranného systému na světě Krav Maga. Vstupné na tříhodinový seminář je 100 korun. Výtěžek poputuje na konto veřejné sbírky proti domácímu násilí. Vybrané finanční prostředky budou použity i na podporu dalších charitativních aktivit v oblasti prevence násilí na ženách.

Jičínsko: Cestou necestou jarní přírodou

Prachov: Na neděli se chystá už 12. jarní žabí běh. Prezence je u restaurace u Muzea přírody Český ráj při vstupu do Prachovských skal nedaleko Jičína od 10 do 10.45 hodin. Start je naplánován na  11 hodin. Běžet, jít, skákat či jinak se pohybovat po vyznačené trase může každý s tím,  že si dopředu odhadne čas, v jakém trasu překoná. Vítězí ten, kdo se nejpřesněji trefí do odhadu. Hodnocena  je i možná účast v žabím převleku nebo s žabími doplňky. Březen je období, kdy se příroda začíná probouzet ze zimního spánku. I žáby se probouzejí a putují na místa, kde se budou rozmnožovat. Běh je zařazen do poháru BEJK (Běžec jičínské kotliny) a poháru BONBON (Běžecký oddíl neambiciózních běžců).

Náchodsko: Koncert U Pitašů

Šonov u Broumova: Akustický koncert rockové čtveřice Nil se zpěvačkou Hankou Kosnovskou se uskuteční v sobotu od 20 hodin v hospůdce U Pitašů. Kapela svým dravým pódiovým nasazením dostává posluchače do varu.

Česká Skalice: Divadelní soubor Maska pořádá tuto sobotu od 20.00 hodin v sále sokolovny už 7. maškarní ples s podtitulem Sci-fi guláš. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Hektor.

Rychnovsko: Jarní pletky

Týniště nad Orlicí: Dům dětí a mládeže Sluníčko připravil na neděli program nazvaný Jarní pletky. Dospělí, mládež i děti si mohou zkusit uplést z přírodního materiálu třeba ošatku, klec nebo košíček. Mezi desátou a půl dvanáctou dopoledne se tady budou tvořit šperky z PET lahví. Skládání z čajových sáčků a mini obrázky z papírových proužků zkusíte od 11.30 hodin. A malovat žehličkou se bude od 13 hodin.

Trutnovsko: Portréty Václava Havla v galerii Draka

Trutnov: Sochařský portrét Václava Havla je název výstavy pořádaní Galerií Draka. Vernisáž téměř tří desítek děl se uskuteční v pátek v 17 hodin. Výstava potrvá do 6. dubna.

Dvůr Králové: Kapele Vypsaná fixa bude patřit sobotní večer na Zálabí. Pardubická skupina, slaví letos dvě desítky let činnosti. Koncert začíná ve 21 hodin.