Obscene Extreme. Obscénní a extrémní. Nejdrsnější hudba a šílenosti vyhnané do extrémů. Takový je prostě festival, který jede od středy na trutnovském Bojišti.

Za královnou trash metalu Sabinou Classen a její německou bandou Holy Moses se vrhly na pódium desítky fanoušků, aby z něj skákaly mezi lidi. Samora Squid z Tasmánie si vyhazoval klouby na počkání jako by se nechumelilo. Selfie The Clown z Izraele předváděl kousky, které byly za hranicemi všeho. Ostatně, jak sliboval před brutálním vystoupením. „Na festivalu je mnoho výborných kapel, ze kterých vám krvácí uši. Ale já přicházím, aby vám až oči z důlků vypadly.“ Tak tomu opravdu bylo. Žádný klaun. Tenhle Izraelec je ďábel, který diváky provedl peklem. Vrtačku si namířil do nosu i do kůže na prsou, z žíly odčerpával vlastní krev a přitom si liboval, jaký má fajn nápoj, tuhle Bloody Mary. Jehlicemi si propíchal ruku naskrz, aby vystoupení zakončil terorizováním vlastních pohlavních orgánů. Užil si to náramně. „Vynasnažím se, aby se lidi nestačili divit,“ sliboval. A tak i udělal.

Ani Markéta Výšková není děvčátkem z cukrkandlu. Při soutěžích dobrovolníků si nechala nařezat na holou rákoskou, gumovou hadicí i koženým bičem. Nejvíc ji ale zabolely rány gumovou podložkou, používanou v hospodách na barech. „To bylo nejbrutálnější. Štípe to, bolí, ale bylo to zasloužený,“ usmívala se. K nadšení publika odhodila během bičování podprsenku a vystavila ňadra. „Stud tady neexistuje. Jsme přeci na Obscene, nejobscénnějším a nejpřátelštějším festivalu, který znám,“ nepovažovala neplánovaný striptýz za nic výjimečného. „Lidi tě prostě vyhecují,“ užívala si davového šílenství. Výprask jí nestačil, ve čtvrtek v noci se nechala věšet za kůži na háky při Suspension Show. Takový je prostě Obscene Extreme. „Tenhle festival je jiný než ostatní. Je prostě ještě bláznivější,“ poznala Francouzka Luisa, která dorazila do Trutnova s partou deseti přátel. Jen pár minut vydržel na festivalu mladý Němec, který při soutěžní jízdě v popelnici spadl přímo na hlavu a musela pro něj záchranka. Praskla mu lebka v blízkosti ucha.