Dnes se na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové od 14 do 22 hodin uskuteční již pátý ročník festivalu Tylova léta, kde se představí kapely Vypsaná Fixa, Sunshine, Airfare, Imodium a The Coolers.

Dnes a zítra se můžete vydat do Šimkových sadů na osmé Královéhradecké krajské dožínky. Pátek bude ve znamení Dne zemědělství Královéhradeckého kraje, kdy budou mít žáci a studenti základních a středních škol příležitost poznat život a práci krajských zemědělců a potravinářů. Představí se zde i zemědělské školy Královéhradeckého kraje. Sobota 17. září pak bude již patřit hlavnímu programu dožínek. Ten začne slavnostním dožínkovým průvodem v 10.30 hodin z Ulrichova náměstí do Šimkových sadů, kde návštěvníky čeká od 10 hodin pestrý program. Například na velkém pódiu právě od 10 hodin zahraje Dechový orchestr města Hradce Králové. Na malém pódiu bude například od 13 hodin národní přehlídka mažoretkových skupin. V programu Šance můžete od 12 hodin sledovat práci s ovčáckým psem, show s koňmi či ukázky střiže ovcí. Mediální scéna pro změnu nabídne od 11 hodin hradeckou taneční skupinu T–Bass nebo od 13.30 hodin vystoupení Jakuba Smolíka. Jako tradičně nebudou chybět ani zástupci Obce Slovákov, ti se představí u JunákaDnem slovenské kultury. Již od 10 hodin tu začnou ochutnávky bryndzových halušek, slovenské kapustnice či vín a borovičky.

V sobotu bude otevřen nový autodrom Czechring na letišti, který bude od 8.30 do 17.30 hodin hostit čtvrtý ročník Rallyshow. Zúčastní je jí přední čeští jezdci rallye a závodníci s formulovými i okruhovými auty. Na novém okruhu se v rámci Autosalonshow představí nejnovější modely sportovních vozů světových výrobců.

Malí hasiči se v neděli sejdou v Sověticích na celostátním festivalu přípravek. Děti od tří do šesti let představí od 9.30 hodin hasičské dovednosti s vlastním programem.