Neslyšící krásky a krasavci z celé planety již v pondělí zamíří na Masarykovo náměstí do Přelouče. Na Světové módní přehlídce neslyšících, která nemá v našem regionu obdoby, se představí 95 finalistů, včetně vítězů z let 2013 a 2014.

Staňte se svědky této ojedinělé události! Akce i s doprovodným programem startuje od 14 hodin a potrvá až do půlnoci. Vstupné je zdarma.

Miss a Mister Deaf
Historie soutěže neslyšících sahá až do roku 2000. Letos slaví 15 let od založení Josefem Uhlířem. Postupně se konaly národní kola po celém světě. Počet zapojených zemí se ustálil na padesáti. V roce 2013 se soutěž rozšířila i o mužskou kategorii a letos se vyhlašuje i Miss a Mister Asia. Loňská sledovanost na internetu přesáhla 92 milionů lidí.

Promenáda v plavkách

„Účastníci z bezmála padesáti zemí celého světa jsou vítězové národních soutěží svých zemí. Na přehlídce od 19:15 hodin se předvedou nejenom v plavkách, ale také v oblečení na volný čas, večerních šatech od známých návrhářů a také v národních krojích," láká manažer projektu Luděk Schejbal. Módní přehlídku moderuje Lenka Vacvalová.

Večer vyvrcholí ohnivou show

Připraven je rovněž bohatý doprovodný program, kterým provede Filip Novotný.

Jeho součástí budou jak taneční a hudební vystoupení, tak i působivá ohnivá show Filipa Stejného.

„Naším cílem je podpora přeloučského regionu. I proto se na této akci představí domácí hudebníci, jako je například kapela Dechitaki, Acoustic Band a jiné," informoval Luděk Schejbal a pokračoval: „Z hudební nabídky si určitě nenechte ují vystoupení klasického žánru v podání sopranistky Jany Heryánové Ryklové, Františka Lamače a nevidomé zpěvačky Moniky Maškové."

Návštěvníci ve volné chvíli mohou zavítat také na výstavu výtvarných děl v Občanské záložně, kde se mohou též občerstvit v kavárně či u koktejlového baru.

Jedinečným zážitkem bude jistě návštěva Tiché kavárny, kde je veškerá obsluha neslyšící.

Program World Fashion Show
Masarykovo náměstí v Přelouči
14.00 – Zahájení – Flamenco
14.20 – Taneční skupina Beta
14.30 – Taneční soubor Svítání
14.50 – Základní umělecká škola
15.10 – Pohybová skupina Hroch
15.20 – Flamenco
15.30 – Pavla Waňková
16.00 – Dechitaki
16.45 – Dora
17.30 – Acoustic Band
18.15 – Jana Heryánková Ryklová, František Lamač
19.00 – Monika Mašková
19.15 – World Fashion Show – módní přehlídka
21.00 – Blues Fakers
21.45 – Můžete si za to sami
22.30 – Crionic
23.30 – Ohnivá show

Markéta Markovicsová