Bude slavnostně zahájena v 15 hodin před budovou hlavní scény, kde zdravici přednese legendární bývalý starosta Hradce Králové Ulrich (Jan Vápeník) a T. G. Masaryk (Lubor Novotný). Hned poté od 15:15 do 18:15 čekají diváky tradiční a velmi oblíbené komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény Klicperova divadla. Ani letos nebudou diváci ochuzeni o veleúspěšné Divadelní putování po hradeckých zákoutích.

Od 17 hodin by si diváci neměli nechat ujít oblíbené Povídání v Podkroví. Průvodkyní bude tentokrát dlouholetá členka souboru Klicperova divadla Lenka Loubalová. V 19 hodin začne před budovou hlavní scény Happening k 17. listopadu. Herec Jan Vápeník a jeho kolegové a přátelé zazpívají nejen písně Karla Kryla, ale i dobové popové šlágry, a přečtou posudky schvalovacích komisí a jiné materiály, které se vážou k šedivému období našich dějin.

Po tomto úvodu se diváci přesunou do sálu, kde budou moci před oponou zhlédnout inscenovanou koláž, která připomene české významné osobnosti v jejich nejsvětlejších, ale i nejtemnějších momentech.