Stále populárnější východočeská kapela Pirate Swing band vydala další album The Swingsons.

Tentokrát vzdali pardubičtí tvůrci hold Hollywoodu. CD nabízí nový, swingový pohled na tvorbu Michaela Jacksona, Madonny, Simona a Garfunkela a dalších umělců.

Pocta Hollywoodu

„Jednotícím prvkem celého alba je pocta hollywoodské magii filmů, jako jsou Hvězdné války, Absolvent, Bridget Jonesová nebo animovaná rodinka Simpsonových. Právě do jejich světa jsme se rozhodli stylizovat i graficky," konstatoval zpěvák a frontman kapely Jiří Ševčík.

Na obalu CD se nachází obrázek pardubické kapely v karikaturní stylizaci Simpsonových, jako kdyby právě vystoupila ze stříbrného plátna.

Nechybí ani různé bonusy, jednak remasterovaný záznam dvou skladeb z koncertu, který se konal u příležitosti oslav 40 let Queen ve švýcarském Montreux, ale i housové remixy z dílny celoevropsky uznávaného diskžokeje Michaela C.

Na albu se ale podílela i další známá jména. O hudební režii, mix a mastering se postarali Karel Fisl a Zdeněk Sarka Dvořák z pražského A studia Českého rozhlasu.

Obal vytvořil uznávaný pardubický grafik Martin Došek. Vnitřní fotografie vytvořené ve stylu Jacksonova hitu Thriller jsou dílem Lenky Hatašové.

Zahrají v Národním

Pirate Swing band se zkrátka experimentů nebojí. „Děláme všechno jinak než ostatní a snad se nám to daří. Kvůli fotografiím na obal jsem  nechal namaskovat všechny členy kapely do podoby zombie podle známého Jacksonova videoklipu k písní Thriller. Legrační bylo, když kluci po focení zjistili, že barvy z obličeje nejdou smýt," řekl se smíchem Jiří Ševčík, jehož kapela nedávno ohromila i „božského" Karla Gotta.

„Překvapeného hrát umím, ale v případě Pirate Swing bandu jsem skutečně zíral," reagoval Karel Gott na pardubickou formaci.

Skvělých ohlasů se soubor dočkal ale i ve světě. Kytarista Queen Brian May poté, co si jejich nahrávky poslechl, prohlásil: „Je to úplně něco nového. Tímto způsobem naši hudbu ještě nikdo neprezentoval."

Pokud chcete vidět „Piráty" v akci, máte šanci tento víkend hned dvakrát. „Nejdříve vystoupíme zítra večer v kongresovém sále AFI Paláce v Pardubicích na Cabaret plesovém galavečeru a poté se v neděli zúčastníme v Praze natáčení pořadu věnovaného 120 letům fotbalové Slavie. Na Národní divadlo jsme hodně zvědaví," podotkl Jiří Ševčík.   (iko)