Únor bude posledním měsícem, kdy mohou návštěvníci zavítat na jedinečnou interaktivní výstavu Play Broumovsko do areálu textilních závodů Veba a. s. v Broumově. V sobotu 28. února  bude otevřeno opravdu naposledy.

Téměř celý rok mohli malí i velcí návštěvníci výstavy rozvíjet svou tvůrčí mysl prostřednictvím interaktivních objektů ve dvou výstavních sálech továrny Veba. Ještě celý únor je šance v látkovém labyrintu, na prostoru více než 4 500 metrů čtverečních, objevovat a zkoumat padesátku originálních exponátů českých i zahraničních umělců jako Kuleta, Prodvafone, Rohovka, Křeslo mámení, Ucho nebo nově instalovaný Vodní zvon.

„Branami výstavy doposud prošlo více než 35 000 návštěvníků, z čehož máme velkou radost. Nejen školní zájezdy z Královéhradeckého kraje, ale také rodiny s dětmi, party kamarádů i domovy důchodců a sportovní oddíly plnily po dobu deseti měsíců prostory výstavy a já pevně doufám, že poslední měsíc tomu bude stejně.," řekla Markéta Hanušová, koordinátorka výstavy. Na sobotu 7. února je pro návštěvníky připraven dětský karneval. Po celý den budou mít děti i dospělí v maskách vstup na výstavu zdarma. „Na výstavě je stále co objevovat a každá  další návštěva vás utvrdí v tom, že nikdy to není stejné,  a pokaždé si odnesete jiný, nezapomenutelný zážitek, tak neváhejte, času zbývá pomálu," dodala Markéta Hanušová.

Kdo vyhraje auto?

Součástí projektu je také unikátní regionální soutěž s názvem 99 + 1 Broumovsko oSOBnĚ. Principem je sbírání soutěžních etiket u regionálních partnerů v obchodech, restauracích, sportovních zařízeních nebo na turistických atrakcích.  Již za 10 a 25 etiket získávají účastníci soutěže věcné ceny.  „Mne velmi těší, že vyplněných herních plánů přibývá. Jsem velmi zvědavá, z kolika herních plánů budeme losovat výherce osobního automobilu. Na ten je totiž potřeba nasbírat a nalepit sedmdesát etiket," řekla na závěr Markéta Hanušová.   (op)