Dnes již v patnáct hodin můžete se svými ratolestmi vyrazit do Husastanu v Žižkových sadech, kde se bude hrát jejich představení „Království." Těšit se tak můžete na příběh Emy, která je na stopě největšímu tajemství přírod. Podaří se jí přejít přes první jarní pryskyřník hlídající Severní bránu? A sní Šedozelený vrátný všechny žížaly k snídani? To vše a mnohem více se dozvíte za vstupné sedmdesát korun.

O hodinu a půl později začíná v Umstanu další dětské představení, tentokrát s názvem „Svetřík" hraje studio DAMÚZA. Během čtyřiceti minut se dozvíte, proč jedna malá holčička nechtěla nosit krásný červený svetřík, který dostala od maminky. A bez vysvětlení nezůstane ani situace kolem ostatních svetříků nebo dokonce špaget… A toto představení už je zcela zdarma.

V 18 hodin vtrhne do ulic starého města soubor Minotaurus se svým představením „Cháronovi blázni." Převoznická bárka se během své pětačtyřicetiminutové plavby několikrát zastaví, aby její osazenstvo mohlo předvést výjevy ze svého života. K vidění budou vysoké chůdy, pyrotechnické efekty, loutky nebo třeba výtvarné divadlo. Nehodí-li se vám termín v 18:00, nezoufejte. Představení se bude hrát ještě jednou od 22.15 hodin.

Chcete-li odpoledne trávit aktivnějším způsobem než jen sedět v divadle, můžete od šesti vyrazit na workshop Tanečního divadla Honzy Pokusila. Těšit se tak můžete na devadesátiminutový program, vedený Štěpánem Machem, jedním ze zakládajících členů divadla. Vše bude probíhat v parcích a ulicích starého města. Konkrétní místo startu se dozvíte ve festivalovém infocentru na Velkém náměstí.

A pokud jste spíše hudebními fanoušky, vyrazte ve 20 hodin do Openstanu, kde bude hrát Kapela Dva. Jejich koncerty nikdy nejsou tak zcela normální. Hudební kritici si na ně ještě stále nenalezli tu správnou kolonku. Na jevišti se tak střídají různé hudební i nehudební nástroje, do folku proniká beatbox a spousta dalšího.

Dnes navíc premiérově představí svého speciálního hosta. Za vstupné sto korun se tak můžete těšit na nezapomenutelnou zábavu a skvělý hudební zážitek.

Není-li vám ani toto dost, ve 22.15 hodin v radnici začne osmdesátiminutové představení „Výběrčí / Hrobnice" divadelního studia Neklid o. p. s. Těšit se můžete na zpracování obrazu lidské duše ve dvou podobách. Černá komedie ukazuje, jak se deformuje vnitřní svět člověka žijícího v nesvobodě a k čemu všemu ho to může dohnat…   (koř)