Na Kačenčino loučení s létem zve obec Deštné v Orlických horách. Akce začíná v sobotu ve 13 hodin v Deštném – Jedlové u penzionu Kristýna.
Děti i celé rodiny se tu mohou projít pohádkovým lesem (vstup od 13 do 16 hodin). Mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne si pak počkají na předávání vlády nad Orlickými horami, z rukou princezny Kačenky ji na zimu převezme vládce Rampušák.

Nebudou chybět hry, soutěže, kouzelník, jízda na koních a v kočáru, od 13 hodin hudba v podání opočenských Errori a večerní diskotéka s Klykošem (od 20 hodin) .

Rockové loučení s létem vypukne v sobotu ve 14.30 na potštejnské Vochtánce. Od návštěvníků, kteří nezaváhají a dorazí už na začátek – tedy nejpozději do 15.30, budou pořadatelé vybírat 80 Kč. Po půl čtvrté se vstup zvýší na 100 Kč.

Místní kapela Radio Jerevan zde oslaví 10 let své existence, a na svém pódiu proto také uvítá desítku kapel. V údolí pod hradem Potštejn bude znít široké spektrum muziky a vrcholem večera bude koncert kapely pyšnící se soškou Anděla z roku 2008, brněnské post-hardcorové legenda Insania. (zr)

V galerii si prohlídněte loučení se zimní sezonou s Rampušákem.