Známý pardubický zpěvák a moderátor Jiří Ševčík točí se svou novou kapelou Pirate Swing Band debutové album!
„Momentálně pobýváme ve studiu Víti Mazánka a musím říct, že natáčení je dost náročné. Přece jen jde o swingový orchestr a je potřeba nahrát poměrně dost nástrojů. Nejdříve přijde na řadu rytmika, pak se dostanou ke slovu další nástroje. Najednou není možné nahrávat, protože tolik lidí by se do studia ani nevešlo,“ uvedl Jiří Ševčík.

CD si platí sami

„Jednoduché to není ani v tom, že nahrávání ,cédéčka’ financujeme z vlastních prostředků,“ sdělil pardubický zpěvák a moderátor, podle něhož by nová deska měla vyjít na jaře příštího roku.

„Do Vánoc bychom však měli vypustit singl z připravované desky,“ upřesnil Ševčík.
Posluchači se mohou těšit na známé, převážné rockové skladby ve swingovém rytmu. „Půjde o písně, které lidé znají například z podání kapel Queen, Bon Jovi, The Police či Oasis. Dojde také na pecky od Joe Cockera či Dolly Parton. K její písni jsem si dokonce napsal svůj vlastní text,“ svěřil se Deníku východočeský kumštýř.

Perličkou nového alba by mohl být také trancový remix od uznávaného českého diskžokeje Michaela C. „Tvrdil mi, že ho chce hrát i při svých setech. To myslím, že by mohlo být opravdu zajímavé,“ prozradil Jiří Ševčík.

Ten si společně se svými kolegy z kapely vybojoval účast na prestižní akci – na VIP party k oslavě nedožitých 65. narozenin zpěváka světoznámé skupiny Queen Freddieho Mercuryho, která se uskuteční ve švýcarském Montreux.

Zmínka na BBC

„Doporučil nás Mercuryho dlouholetý osobní tajemník Peter Freestone. Potěšilo nás, že se o nás zmínil i v rozhovoru s BBC. O tom, že budeme hrát na Mercuryho oslavách, už je zpráva také na oficiálním webu akce,“ pokračoval známý zpěvák a moderátor, který už má se svou kapelou dokonce tři fanouškovské weby. „A to jsem se na nich nepodílel ani já, ani nikdo jiný z mé rodiny,“ vtipkoval Jiří Ševčík, jenž už dokonce zabodoval i v prestižní anketě Slavík. Skončil na 102. místě.

Dokázal přeskočit takové osobnosti, jako je například Ivan Mládek, Ondřej Hejma, Pavel Bobek, Ivan Hlas, Josef Zíma, Jiří Suchý, Josef Laufer, Michael Kocáb a mnohé další. Stejně tak i jeho „pirátská“ kapela porazila například skupiny Traband, kultovní rapovou formaci Peneři strýčka Homeboye (PSH) či taneční projekt Le Monde. „Je pěkné se vidět v oficiálním výčtu zpěváků a kapel, ale v konečném důsledku to vlastně nic neznamená. Rozhodně toto ocenění nijak nepřeceňujeme,“ doplnil Jiří Ševčík.

A kde bude možné ho společně s „piráty“ slyšet? „Měli bychom se objevit 5. února na pardubickém Divadelním plese. Na jaře příštího roku bychom také chtěli uspořádat vlastní koncert, ovšem to je samozřejmě především otázkou peněz,“ uzavřel pardubický zpěvák a moderátor.