Východočeské divadlo Pardubice pravidelně hraje na zájezdech po celé České republice. Mezi nejnavštěvovanější města už po léta patří sousední Hradec Králové, kde se soubor a jeho představení pravidelně setkávají s vřelým diváckým ohlasem.

Sbližování

Řada královéhradeckých diváků do Pardubic, do Východočeského divadla, i dojíždí. Proto se zdejší scéna v rámci přirozeného sbližování obou velkých měst rozhodla vytvořit novou abonentní skupinu, která v sále Filharmonie Hradec Králové nabídne tři nejpopulárnější inscenace pardubického divadla.

Strhující drama Amadeus se bude v sále Filharmonie hrát 20. ledna příštího roku, jeden z nejlepších muzikálů dvacátého století My Fair Lady je na programu 7. března a originální interaktivní komedii Bláznivé nůžky můžete vidět v Hradci Králové 18. dubna.

Bez konkurence

Nový atraktivní projekt Východočeského divadla přibližuje jeho ředitel Petr Dohnal: „Vytvoření mimořádné abonentní skupiny v Hradci Králové by mělo být vstřícným krokem k vzájemnému propojování dvou sousedních měst a využívání jejich potenciálu, k vzájemnému kulturnímu obohacování, které by se mělo postupně rozšiřovat i do dalších oblastí činnosti našich obyvatel a které by ukázalo sílu spolupráce dvou významných aglomerací. V žádném případě nechceme a ani nemůžeme konkurovat uměleckým projektům domácího Klicperova divadla, které se tradičně věnuje jiné poetice divadelního jazyka, ale naopak naším repertoárem můžeme rozšířit řady obyvatel Hradce Králové, kteří fenomén divadla vnímají jako nepostradatelnou potřebu.“

Lístky jako dárek

Vstupenky na tato představení si můžete zakoupit i jednotlivě, ale abonmá zaručuje více než dvacetiprocentní slevu. Navíc - permanentka je přenosná, takže ji můžete darovat k Vánocům nebo k narozeninám nebo prostě někomu půjčit. Další výhodou permanentní vstupenky je fakt, že zaručuje stálé místo v hledišti sálu královéhradecké filharmonie. Předplatné je v prodeji například v Informačním centru na Gočárově třídě v Hradci Králové nebo ve večerní pokladně Filharmonie Hradec Králové.

(rs)